Advert

Mecliste kentsel dönüşüm tartışması

Mecliste kentsel dönüşüm tartışması

Mecliste kentsel dönüşüm tartışması
Mecliste kentsel dönüşüm tartışması Önder Ataseven

Geçtiğimiz ocak ayı meclis toplantısında MHP’li Ramazan Şimşek’in kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya mecliste yanıt veren

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "Ramazan kardeşime ben hassasiyetinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Eğer bize sorup da böyle bir konuşma yapmış olsaydı, biz daha önceki basın toplantısında da söyledik. Biz Gölbaşı’nın hakkını koruyoruz ve korumaya da meclis olarak da devam edeceğiz. Biz kimseye Gölbaşı’nın hakkını yedirmeyiz. Tulumtaş’ta 230 dönüm yerimizin tapusunu aldık. Eğer istersen getirip tapuları sana da gösterebiliriz. İnşallah Sosyal medyadan onu nasıl paylaştıysan, bunu da paylaş teşekkür et" dedi.

 

 

Bunun üzerine kendisine söz hakkı doğduğunu belirten Ramazan Şimşek, biz bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonrada Gölbaş’ının haklarını korumaya devem edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek “Biz konuşmamızda asla ne meclisimizi, nede Gölbaşı’nda yaşayan halkımızı üzecek, kıracak bir kelime etmedik burada. Kesinlikle dedik ki biz meclis olarak Gölbaşı’nın hakkını savunalım elimizi taşın altına koyalım dedik. Burada özverinizi biliyorum ve elinizden geleni de yapıyorsunuz. Ben şunu yinelemek istiyorum. Büyükşehir kentsel dönüşümü ilan etti ama yetkiyi bize vermedi. Biliyorum yetki içinde girişimlerde bulundunuz. Büyükşehir meclisinden hala Gölbaşı’na bu konuda yetki verilmedi. Bu yetkiyi biz Gölbaşı Belediyesi alsın buranın harçları, ruhsat harçları, yol katılım payları, kanal katılım payları gibi birçok vergi harçlarını Gölbaşı Belediyesi'nin kasasına girmesi ile ilgili biz konuşma yaptık. Sosyal medyaya gelince de herkes bir şeyler paylaşıyor. Bizde dedik ki Gölbaşı’nın belli başlı sorunu bu. Bunda alınacak bir şey olduğunu tahmin etmiyorum.” diye konuştu.

 

Ramazan Şimşek’in belediye meclisinde yetki alınmadığı yönünde ısrar etmesine ne karşılık Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Yılmaz “Kentsel dönüşüm olan yerde niye Gölbaşı Belediyesi ruhsat veriyor. İncek’teki binaların ruhsatını hep Gölbaşı Belediyesi verdi” dedi.

 

 

Şimşek’in ‘bir tanesini gösterin o zaman” demesi üzerine Yılmaz “Yarın burada gösterim. Tapuların tamamı konut ve ticari olacak. Protokolu göstereceğim sana. Tapuları da getireyim mi?” dedi.

 

 

Ramazan Şimşek fatih duruay gölbaşı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı