Advert

Güçlü, “Devletimizin kararlılığını sonuna kadar destekliyoruz”

Güçlü, “Devletimizin kararlılığını sonuna kadar destekliyoruz”

Güçlü, “Devletimizin kararlılığını sonuna kadar destekliyoruz”
Güçlü, “Devletimizin kararlılığını sonuna kadar destekliyoruz” Önder Ataseven

Gölbaşı Belediyesi şubat ayı meclis toplantısı gerçekleşti.

MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü mecliste yaptığı konuşmasında terörle mücadelede devleti desteklediklerini söyledi.

Toplumlar geleceğe umutla bakmak ister. Devletin vatandaşına verdiği güven duygusu bu umudu besleyen önemli unsurdur. Bugün devletimiz hem dış güçlerin hem de onların uzantıları olan içimizdeki hainlerin yoğun saldırısı altındadır.  Ancak devletimizin Fırat Kalkanı Harekatı ile başlatıp Afrin Harekatı ile hız verdiği, terörü kökünden kazıma girişimi ile vatan ve millet düşmanlarına ağır bir darbe vurmuştur.  Necip Türk milleti bu süreçte devleti ile bütünleşerek, yaşasın Türkiye, yaşasın Türk Devleti, yaşasın Türk milleti diyerek kahraman ordusunun yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Amerika ve Rusya’nın yanıbaşında oluşturmaya çalıştığı korku girdabına girmeyerek bu duruma dur demiş, itiraz etmiş ve geleceğe emin adımlarla yürümeyi temin edecek dış politik hamleleri hayata geçirmiştir. Devletimiz son aylarda hem askeri hem de siyasi alandaki adımlarını kararlı ve net bir şekilde atarak vatandaşlarına bu tavrı ile güven vermiştir.  Bu duygu ve düşüncelerle geleceğe güven içinde umutla baktığımızı ifade ederek Zeytindalı Harekatının sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtirken, vatan ve millet uğrana toprağa düşen kahraman askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah.

"hafriyat sorunu ile ilgili çeşitli önergelerimiz olmuştu"

Her ay meclis toplantılarında toplumsal birliğimizi bütünlüğümüzü hiçbir kişisel mevzuyu kişiselleştirmeden gördüğümüz yanlışlıkları iyileştirmek adına hep birlikte karşılıklı faaliyetlerde bulunuyoruz. Yaklaşık 1 sene kadar öncesinde hafriyat sorunu ile ilgili çeşitli önergelerimiz olmuştu.

"Bu konudaki hassasiyetimizi dile getirmek istiyorum"

Gölbaşı'nın en büyük yerleşim alanlarından olan TOKİ'de uygun olmayan yerlere hafriyat döküldüğünü hem TOKİ yönetimi hemde  bu kürsüden bizler söyledik. Şuan da temeli atılmış olan Devlet Hastanesi'nin bulunduğu alana hafriyat döküldüğünü en son Taşpınar Mahallemizdeki yaklaşık 3 milyon 4 milyon metreküp hafriyatın döküldüğü alanı yine bu kürsüde söyledik. Karşılığında "onlar bizim bilgimiz dahilinde oralara ağaç dikilecek" denildi. Bizlerde devletin dilinin resmi olduğunu bununla ilgili bir yazışma olup olmadığını soruyoruz. Toplumsal birliğe bütünlüğe en çok ihtiacımız olan bu günlerde en önemlisi adaleti ve kamu vicdanını zedeleyici hiçbir işin yanında olmamamız. Bu konudaki hassasiyetimizi dile getirmek istiyorum. Hiçbir mevzuyu kişiselleştirmeden muhalefetin sesine kulak verin hep birlikte doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim.

 

Özellikle kaçak yapılar daha sonra alınan kararların uygulanması konusunda Gölbaşı Belediye Meclisi kanuna uygun vicdani, hukuki, meşru olan  bütün talepler karşısında hep birlikte duracaktır. Biz hep birlikte durduğumuz zaman da olumsuz hiçbir şey de olmayacaktır."

MHP Ali İhsan Güçlü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı