Advert

Kurdukları grupla gelirlerini iki katına çıkardılar

Kurdukları grupla gelirlerini iki katına çıkardılar

Kurdukları grupla gelirlerini iki katına çıkardılar
Kurdukları grupla gelirlerini iki katına çıkardılar Önder Ataseven

Ankara’nın Gölbaşı İlçesinde Facebook'ta '' Kanka Tesbih ~ Mezat Evi” Grubu” adı altında bir araya gelen 25 kişilik teşbih esnafı aylık gelirlerini iki katına çıkardılar.

Türkiye’nin çeşitli illerinden Kanka Tesbih ~ Mezat Evi grubunu adı altına gelen esnaflar sadece Türkiye değil yurt dışına da teşbih satışı yapıyorlar.

Grubun kurucu esnaflarından Ali Kiratli, ek gelir kazanmak için başladıkları bu grubun ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin çeşitli illerinde işyeri açmak istediklerini söyledi.

Kanka Tesbih ~ Mezat Evi Grubundan bahseden Kıratlı, “Ek iş ararken bir arkadaşın vasıtasıyla tesbihle tanıştım. Nasıl satabiliriz diye düşünürken, arkadaşım bana 3 bin kişilik bir Facebook gurubunun olduğunu söyledi. Bir süre bu gruptan satışlarımız oldu. Elden sattıklarımız oldu. En son bir ay önce biz neden kendimiz böyle bir şey yapmıyoruz diye düşündük. Daha sonra kendi grubumu kurdum. Grubun üye sayısını ne kadar yükseltirsem benim için o kadar iyi dedim. Daha sonra da esnaf arkadaşlarımızla birleşerek böyle bir projeye imza attık” dedi.

Amaçlarının Türkiye’nin en büyük mezat grubunu kurmak olduğunu belirten Kıratlı, “Biz arkadaşlarla birlikte tesbih mezatın en büyük grubunu kuracağız diye bir karar aldık.  Daha sonra yaklaşık bir ay önce Kanka Tesbih ~ Mezat Evi grubunu kurduk. Bize güvenen arkadaşlarla yola çıktık. Şu an benimle birlikte 25 kişi bu gruptan evine ekmek götürüyor. Bu grup sayesinde bu 25 kişilik esnaf grubunun kazancını iki kat artırdık” diye konuştu.

Türkiye’nin çeşitli illerinden teşbih esnafını bu grupla bir çatı altında birleştirdiklerini vurgulayan Ali Kıratlı, “Grubumuzda Türkiye’nin her bir tarafından bizimle birlikte hareket eden esnaf kardeşlerimiz var. Hatay, Denizli, İstanbul, İzmir vs esnaf arkadaşlarımız bu gruba üye. Sadece Ankara veya Gölbaşı değil, Türkiye’nin her tarafından esnafımız grubumuzda Teşbih, Yüzük, Bileklik vs. tarzı aksesuarlar in satışı olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Sattıkları tüm ürünlerin garantili ürünler olduğunu belirten Kıratlı, “Alıcılarımızdan herhangi biri ummadık bir sorunla karşılaştığında ise tüm sorumluluğu üzerimize alarak tüm masraflarını karşılıyoruz. Bu şekilde güvenirliğimizi arttırmayı, satış yaptığımız kitlenin güvenini kazanmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Ek gelir kazanmak için başladıkları bu işten sadece Türkiye değil aynı zamanda yurt dışına da satışlar yaptıklarını belirten Kıratlı “Satışlarımız sadece yurtiçi değil, yurtdışına da satışlarımız vardır. 25 kişilik bir esnaf grubu olduğumuzu varsayarsak ayda en az 40 kargo yurt dışına çıkmaktadır. Bu şekilde aslında sadece Türkiye değil aynı zamanda yurtdışına da açılarak bir sonraki hedefimiz olan dünyaya açılmayı amaçlıyoruz”

İlerleyen zamanlarda grup adı altında Türkiye’nin çeşitli illerinde işyeri açmayı amaçladıklarının altını çizen Ali Kıratlı “İlerleyen zamanlarda kendi ismimizle patentimizi alıp Türkiye’nin çeşitli illerinden dükkan açma amacımız da var” dedi.

Grubun kurucu esnaflarından Ali Kıratlı, son olarak grupta ek gelir sağlayan 25 kişilik esnaf grubunun yanı sıra 5 kişilikte grup için yardımcısının olduğunu söyledi.

Ali Kıratlı son olarak grubun üye sayısının üç yüz yirmi bin kişiye ulaştığını söyledi. 

Ankara Gölbaşı Tetesbih Ali Kiratli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı