Advert

Yozgatlılar Gölbaşı’nda ''Arabaşı'' etkinliğinde buluştu

Yozgatlılar Gölbaşı’nda ''Arabaşı'' etkinliğinde buluştu

Yozgatlılar Gölbaşı’nda ''Arabaşı'' etkinliğinde buluştu
Yozgatlılar Gölbaşı’nda ''Arabaşı'' etkinliğinde buluştu Önder Ataseven

Gölbaşı Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Arabaşı programı düzenledi

Gölbaşı'nda bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekilli Ahmet Gündoğdu, Yozgatlılar Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, İyi Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, Gölbaşı Belediyesi meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan AK Parti Ankara Milletvekilli Ahmet Gündoğdu, “1071 ecdat tarafından bu toprakların bize vatan kılındığı tarihtir. O günden beri dışarıdan yedi düvel, uluslararası şer odakları içeriden onların piyonları hiç eksik olmamış. Adına isterseniz vekâlet savaşları deyin, isterseniz başka söyleyin savaşı yapanlar, destekleyenler hiç değişmemiştir. Dün 15 Temmuz’da bu millet yeni bir Çanakkale destanı yazdı. Onun için şüheda nesli olarak bu millet şehadete koşarken, ‘ölürsem şehit, kalırsam vatanım olur, devletim olur’ diyor. Bu millet başka ne diyor; ezanları dindirmeyiz, bayrağı indirtmeyiz, vatanı böldürtmeyiz diyor” dedi.

Gündoğdu, her türlü saldırı karşısında Türk milletinin güçlü olduğunu belirterek; “Bugün Amerika'nın PKK’ya gönderdiği 5 bin tıra tek kelime etmeyip, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Bayırbucak Türkmenlerine gönderdiği iki tıra karşı çıkanları kaile almayın. PYD’nin bugün terör örgütü olmadığı için istihbari bilgim yok diyenlerin, ÖSO’yu terör örgütü ilan etmesine de hiç aldırış etmeyin. Bu millet Allah’ın izni ile her türlü saldırıyı göğüsler. Hiç bu kadar devlet millet bütünleşmesi ile güçlü olmadık. Dün eski Türkiye, bakımsız Türkiye, IMF’ye mahkûm edilen Türkiye, batıdan emir alan Türkiye’ydi. Şimdi yeni Türkiye, dünya lideri Baş Komutamız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde hem eliyle düzeltiyor hem diliyle düzeltiyor hem dünya 5’ten büyüktür diyor hem de BM’de 128 ülkeyi arkasına alıp Amerikan faşizmine, siyonizmine meydan okuyor. Bu millet sayesinde Afrin’de hedefi Türkiye olan PKK ve onun arkasındaki siyonistlere bu dünyayı dar ediyor” ifadelerini kullandı.

TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek; “Bu coğrafyayı vatan yapan şehitlerimizdir” diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Yüreğimiz yanıyor, yüreğimize taş basıyoruz. Ama bu coğrafyanın birlik ve beraberliğini sağlamak, devletimizi, milletimizi, bayrağımızı bir arada tutmak çok da kolay bir iş değildir. Onun için yüreğimize taş da bassak biliyoruz ki biz bu coğrafyada şehitlerimiz için ayaktayız.”

Yozgatlılar Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç ise; “Ankara’da Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu içerisinde 140 dernek sayımız var. Bu derneklerimizle haftanın dört günü birlikte oluyoruz. Birliğimizi dirliğimizi korumak ve onlarla kaynaşmak için ayda 25 bin hemşerimizle bir araya geliyor ve kaynaşıyoruz” dedi.

Gölbaşı Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Karakurt ise “Bir toplumun birliği ve dirliği aileden başlar, ailenin birliği yaşadığı şehre sirayet eder, yaşadığımız şehrin birliğini sağladığımızda o memleketin birliğini sağlayabiliriz. 1071’de Anadolu topraklarını birlik ve beraberlik içerisinde mücadele eden Türk İslam orduları kazanmıştır.1453’de Fatih Sultan Mehmet Han birlik ve beraberliğini tesis ederek, bir çağ açıp bir çağ kapatmıştır.1919’da kurtuluş mücadelesinde İslam coğrafyasının anaları, babaları, bacıları birlik ve beraberlik içerisinde bu toprakları bize yurt vermişlerdir. Biz birliğimizi ve beraberliğimiz koruduğumuz müddetçe cenabı Allah asla bizi yalnız bırakmayacaktır. Bunun en büyük örneği 15 Temmuz hain darbe girişiminde 7’sinden 70’ine hepimizin sokaklara dökülmesidir. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz için vatanımızı böldürtmedik. Buna kimsenin de gücü yetmeyecektir inşallah. Biz sivil toplum kuruluşları birlik ve beraberliğimiz için büyük gayretler sarf ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadığınız sürece bu memleketin temel taşları sivil toplum kuruluşları olacaktır” diye konuştu.

Programda şehitler için Kuranı Kerim okundu ve dualar edildi.

Programın sonunda Gölbaşı Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği eski başkanlarına plaket taktim edildi.

Ankara Gölbaşı Cemil Çiçek Ahmet Gündoğdu Yozgatlılar Derneği Ahmet Koç Murat Karakurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı