Advert

"Gölbaşı'na yıldırım gibi müjde"

"Gölbaşı'na yıldırım gibi müjde"

Önder Ataseven

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara-Niğde Otoyolu'nun Gölbaşı'ndaki temel atma törenine katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara-Niğde otoyolunun 2019 yılı sonunda biterek hizmete gireceğini belirterek, projenin maliyetinin 4 milyar olduğunu, bu yol bittiğinde Ankara'dan Niğde'ye gidişin yarı yarıya azalacağını ve sürenin 4 saatten 2 saate düşeceğini söyledi.

Ayrıca, Gölbaşılı vatandaşlara da bir müjde veren Yıldırım, Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kısmını yolun altına alacaklarını kaydetti.

"Gölbaşında yaşayan hemşehrilerime müjdem var" diyen Yıldırım, "Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kısmını yolun altına alıyoruz. Büyük bir proje. Hayırlı uğurlu olsun. 200 trilyondan fazla. İmzaladık, kararını verdik" şeklinde konuştu.

Ankara ve Türkiye'ye yakışan bir proje, yatırım ve hizmet için beraber olunduğunu belirten Yıldırım, "Bugün Ankara için Niğde ve arada bulunan Nevşehir, Aksaray, Kırşehir ve hatta Konya için tarihi bir gün. Edirne'den Ankara'ya, Ankara'dan Niğde'ye ve oradan Adana'ya, Gaziantep'e, Şanlıurfa'ya ve güzergah üzerinde bulunan diğer iller de var. Bütün bu iller için büyük bir hayali gerçeğe dönüştürme adına son bir hamle yapıyoruz. Edirne'den otoyola giren bir vatandaşımız bu yol bittiğinde Şanlıurfa'ya kadar hiç araba sollamadan otoyolla gidecek, rahat konforlu bir seyahat edecek. Bu büyük eser hayırlı uğurlu olsun ve böylece 2 bin kilometrekarelik bir otoyolun eksik kalan 332 kilometrelik bölümünü de Ankara-/Niğde arasında bitirmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Törene, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Valisi Ercan Topaca, AK Parti Ankara Milletvekilleri Murat Alparslan ve Ahmet Gündoğdu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Niğde Belediyesi Başkanı Rifat Özkan da katıldı. Yıldırım, kara yolu çalışanlarının kadro istemesi üzerine konuyla Ulaştırma Bakanı Arslan'ın ilgileneceğini söyledi.

Ankara Gölbaşı Başbakan Binali Yıldırım Ankara-Niğde Otoyolu Konya Yolu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı