Advert

“Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü” protokolü imzalandı

“Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü” protokolü imzalandı

“Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü” protokolü imzalandı
“Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü” protokolü imzalandı Önder Ataseven

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Büyükşehir ve Gölbaşı belediyeleri arasında, ilçedeki Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi ve çevresinde yer alan okulların taşınarak mevcut alanın park ve meydan yapılmasına yönelik protokol törenle imzalandı.

Projeyle, yıkılacak Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi ve yanında yer alan eski okul yapıları yerine Bahçelievler Mahallesi'nde daha modern bir eğitim kampüsü oluşturulacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gölbaşı Akalın konferans salonunda düzenlenen "Gölbaşı Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü Protokol İmza Töreni’nde yaptığı konuşmada, hazırlanan projeyle ilçeye büyük bir kent meydanı ve park kazandırılacağını belirtti.

Yılmaz, projenin Gölbaşı'na büyük değer katacağını söyledi.

Yılmaz, "İmzaladığımız protokolle hem parklarla ve şehir meydanıyla birlikte Gölbaşı kazanacak hem de eğitim kurumlarıyla birlikte Gölbaşımız daha iyi, daha güzel eğitime kavuşacak .İnşaat halindeki okullarımız bittiğinde Gölbaşı'nda ikili eğitim denen bir husus söz konusu olmayacak." ifadesini kullandı.

Yılmaz, değişen bilgi ve teknolojinin, binalar kadar müfredatın da değişmesini zorunlu kıldığına değinerek, "Önümüzdeki 100 yılın evlatlarımızdan istediği bilgi, beceri, değer, tutum ve davranışların hepsini evlatlarımıza kazandırmak istiyoruz ki Türkiye'de 21. yüzyıl çok daha aydınlık parlak olsun." diye konuştu.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara'daki 2 bin 694 okulun 491'inde ikili eğitimin devam ettiğini, ikili eğitim yapılan okulların da tam gün eğitime geçebilmesi için kentte birçok yatırım yapıldığını vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da kent meydanından taşınan okulların yerine Gölbaşı'nda daha gelişmiş ve modern okullar yapılacağını, öğrencilerin bu sayede eğitimde daha iyi imkanlara kavuşacağını kaydetti

SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ

Protokol töreninde konuşan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay,projeye ilişkin olarak: “Görevi devralmadan önce, Gölbaşımıza layık bir kent meydanı kazandıracağımızın sözünü değerli hemşerilerimize vermiştik. Hamd olsun sözümüzü tutuyoruz, yarında Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla bir Gölbaşına bir diğer sözümüzü olan Konya Yolu’nun alta alınması projesini başlatacağız” dedi.

Konuşmasında kent meydanı hakkında bilgi veren Duruay: “Kentler meydanları ile anılır, bir şehrin meydanı şehrin ruhunu, estetiğini yansıtır. İnşallah Konya yolunun yer altına alınması ile oluşturulacak yeşil alan, eski belediye meydanı, Atatürk Sahil Parkı ve okullar bölgesini kapsayan toplam 152.000 m² alanda gıpta ile bakılacak yeşil alan ve kent meydanı oluşturacağız.Büyük önem vererek hazırladığımız ‘Kent Meydanı’ projesiyle Gölbaşımıza nefes aldıracağız. Kent Meydanı projesinin içerisinde kütüphaneler, sevgi çeşmesi, saat kulesi, kafetaryalar, dinlenme ve eğlence alanları, anfi tiyatro, kapalı otopark ve spor alanı inşa ederek Gölbaşı’nın çehresini değiştireceğiz. Projelerimizin her aşamasında bizlerden desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’ya, Sayın Valimiz Ercan Topaca’ya teşekkür ederim. ” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Yılmaz, Vali Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "Gölbaşı Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü" projesinin yapımı için hazırlanan protokolü birlikte imzaladılar.

Ankara Gölbaşı İsmet Yılmaz Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna Ankara Valisi Ercan Topaca Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halk     2018-02-01 İlçe başkanı be diğer gereksizlerin ne işi AKP cebindenmi hizmet yapıyor. Devlet benim paramla bana hizmet yapıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı