Advert

Karaaslan ne yapıyor?

23 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen Ak Parti 6. Olağan Kongresiyle Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini Selim Akceylan’a devreden Osman Karaaslan neler yapıyor?

Karaaslan ne yapıyor?
Karaaslan ne yapıyor? Nisa Sayar

6 yıl boyunca Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı görevini yürüten Osman Karaaslan, görevini devrettikten sonra neler yaptı, merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Karaaslan’ın sosyal aktivitelere daha çok eğilim gösterdiği ortaya çıkıyor. Zaman zaman ulusal politikalarla ve Ak Parti çizgisiyle eşgüdümlü paylaşımlar yapan Karaaslan’ın son yaptığı paylaşım dikkatimizi çekti. Gölbaşı siyasetine önemli çalışmalarla ismini yazdıran eski ilçe başkanı, bu süreçten sonra da kendi adından söz ettirecek gibi gözüküyor. Ak Parti çizgisinden asla vazgeçmeyeceğini ve cumhurbaşkanına bağlılığını her platformda dile getirmeyi ihmal etmeyen bu ismin, ilerleyen süreçte nasıl hareket edeceğini zaman gösterecektir. Ancak görünen odur ki, bazı sevdalarından hiç vazgeçmeyecek. Bu sevdalarının başında gelen Ali Yoldaş ismi dün yine Osman Karaaslan’ın sosyal medya hesabında yerini aldı.

Ali Yoldaş neden önemli?

Osman Karaaslan adı bile bilinmezken bir anda Gölbaşı ilçe başkanı oldu. “Yaşı çok küçük” eleştirilerini kucağında buldu. Onu zora sokmak adına Genç Osman ismi dahi verildi. Ancak art niyetli başlayan bu eylem Karaaslan’ın Genç Osman gibi mücadelesi ile taçlandı. 6 yılda çok yol kat etti. Kimi ukala, kendini beğenmiş olarak kimi yetim babası, mazlum dostu olarak yazdı ismini kafasına. Çok güçlenen Osman Karaaslan bu gücü kendisine kinle yaklaşanlara karşı dahi kullanmaktan sakındı. Bazı haberlerle kelle avcısına çıkarıldı ismi. Oysa o hiç kelle almadı. Alınan kelleler ona yafta edildi. Perde arkasında hakka girmemek adına, biri hakkında alınacak ve kendisine fikri sorulan konularda dahi en ince ayrıntısına kadar sorup soruşturdu. Ve sorduğu herkese “Bak vebali var bu işin” uyarısında bulundu. Kendi makamına küstah davrananlara daha küstah ve ukala tavır sergilerken hiç yalnız kalmadı. Yanında hep Ali Yoldaş vardı. Onu kendine yoldaş edindi, derdini kederini Ali ile paylaştı ve şakalaşmalarını da yine onunla yaptı. Ali onun ailesinin bir parçası olurken Ak Parti ilçe başkanının en değerli silahıydı. Zenginliğinin havasını attığını düşünenler onun fakirle konuşurken hiç bu kadar ezik bir adam olabileceğini düşünmediler. Kendisini dedikodu için arayıp arasını diğer siyasilerle açmak için fitne fesat amacı taşıyanların telefonunu açmazken gecenin yarısı arayıp oğluna iş isteyen teyzeye yarım saatini ayırabildi. Kırgın veya soğuk olduğu isimlere bile abi diye hitap etmeyi asla ve asla ihmal etmedi. Yanında rakipleri ya da soğuk buzlar estirilen kişiler hakkında kötü konuşulmasına izin vermedi.

İş alımı konusunda Ak Gençlik için elinden geleni yaptı ve yeni imkanlar sağlamaya çalışırken hiç kimseye solcu sağcı ayrımı yaparak olanak sağlamama gibi haset işlere bulaşmadı. Ticari yükselişiyle hiç sermaye koymadan hiç emek harcamadan bir yerlere gelip çevresindeki insanları unutup burnu büyük tiplerden olmadı. Tabii böyle bir Osman Karaaslan tasviri yapan insanlar olduğu gibi tam tersini düşünenler de var. Ama mevcut itibariyle görünen odur ki, Karaaslan, yoldaşı Ali ile vakit geçirmekten ve Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan sevdasında istikrarlı olacak. Bu çerçevede eski ilçe başkanı Osman Karaaslan, yoldaşı Ali’nin doğum gününü Samanlık Cafe’de kutlayarak fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşıp vefasını ve sevgisini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Biz de Aktif Haber Gazetesi olarak bu vesileyle Ali Yoldaş’ın doğum gününü kutluyoruz. Ali Yoldaş kimdir, bu da biraz merak konusu olsun.

Osman Karaaslan Ak Parti Gölbaşı Ankara Ali Yoldaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Doğrucu davut     2018-01-27 Haber yapacak başka birşey bulamadınız mı yahu :)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı