Advert

Ak Gençlik kongresini yaptı

Ak Gençlik kongresini yaptı

Ak Gençlik kongresini yaptı
Ak Gençlik kongresini yaptı Önder Ataseven
Haberin galerisi için tıklayın!

Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları 5. Olağan kongresi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programlarla gerçekleştirdi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları 5. Olağan İlçe Kongresi'ne, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Çelik, Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan, Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi ile teşkilat üyeleri katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, göreve geldiklerinden bu yana çok önemli işlere imza attıklarını anımsatarak, "Bundan sonra daha iyisini yapmak için değişiyoruz, dönüşüyoruz. Bu değişim ve dönüşüm içerisinde ihtiyaçlar, beklentiler, taleplerde değişiyor ve dönüşüyor." dedi.

 

Toplu sözleşme sürecini geride bıraktıklarını, uzun yıllardan bu yana AK Parti'nin taşeron konusuyla ilgili bir sözünün olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

 

"İnşallah bunlara da cevap vermek için her türlü konu şu anda masamızın üzerinde. İlk önce bir toplu sözleşme sürecini geride bıraktık biliyorsunuz. Kamu görevlilerimizle ilgili, uzun yıllardır tartışılan, partimizin de bir sözü olan taşeron konusuyla alakalı Rabbim nasip etti, 1 milyon kardeşimizi kapsama alan önemli bir çalışmayı sonuçlandırmış durumdayız. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başvurularımızı aldık, 10 günlük süreci tamamladık, şimdi değerlendirme sürecine girdik. Sonrasında aşama aşama süreçlerimizi inşallah tamamlayacağız. Merkezi bütçeyle düzenlenen kamu kurum ve kuruluşlarımızdan şu anda artık taşeron çalışma gündemden kalkmış durumda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla. 12 ayın altında olan personel alımına dayalı ihaleler de dahil olmak üzere, belediyelerdeki kardeşlerimiz, ileride çok daha iyi anlaşılacak. Bundan sonra belediye şirketlerinde ve belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. Orada da personel çalıştırılmasına dayalı hizmet ihalesi artık yapılmayacak bundan sonra. 4/C konusu yılların sorunu, toplu sözleşme masamızın en önemli konusuydu. Bundan sonra 4/C diye bir çalışmamız artık ortada kalmadı. 4/B'ye kardeşlerimizi geçirdik. Yine mevsimlik geçici işçilerimizin 5 ay 29 gündü çalışma süreleri, 9 ay 29 güne kadar çalışma imkanlarıyla onların geleceğe daha da umutla bakmalarını sağlayıcı önemli bir adım attık."

 

"Güçlü istihdam alanları oluşturulmalı"

 

İşsizlik oranlarının daha da düşmesi için çok güçlü istihdam alanları oluşturmaları gerektiğini belirten Sarıeroğlu, "18-25 yaş grubundaki gençleri şu an Çalışma Bakanlığı olarak mercek altına almış durumdayız. Gençlerimizle toplantı yaptık, genç sivil toplum örgütlerimizle. Ben istişareye ve diyaloğa inanan birisiyim, gençlerle ilgili yapacağımız politikaların da bizlerin masa başında kalem, kağıtla yaparak başarıya ulaşmasının mümkün olmayacağına inanıyorum. Bu anlamda bütün genç sivil toplum örgütlerimizi topladık. Onların görüşleri doğrultusunda gençlerimizle ilgili politikalarımızı oluşturduk." diye konuştu.

 

Kongrenin hayırlı olmasını dileye Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ise ; inşallah bundan sonra kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, belediye başkanımızla el ele gönül gönüle  hep birlikte gölbaşı için çalışacağız. Bu dönem gölbaşında ahenk dönemi, gölbaşının özlediği, beklediği bir birliktelikle inşallah ulaşacağız” dedi.

Görevi devreden Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu, yeni yönetime başarılar dileyerek “Bundan sonrada Ak Partinin hedefleri doğrultusundan çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Kongrenin sonunda Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu, görevi Muhammet Emin Çelik’e devretti.

Renkli görüntülere sahne olan Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları 5. Olağan kongresine Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gençlik teşkilatları katıldı. Yoğunluktan dolayı gençler Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ne sığmadı. 

AK Parti Gölbaşı Gençlik Kolları 5. Olağan İlçe Kongresi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Muhammed Emin Çelik Tarık Kuyrukçu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı