Advert
Ayşe Taş’tan Kış Konseri
Ayşe Taş’tan  Kış Konseri
Türk Sanat Müziğinin güçlü yorumcusu ve TRT Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ayşe Taş’ı “Duyguların Müzikle Dansı” adlı Kış Konseri ile ağırladı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserde, Ayşe Taş şefliğinde sahne alan Her Telden Nağmeler Korosu’nu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ve belediye meclis üyeleri de dinledi.

“Yenimahalle, sanatın ve sanatçının evidir”

Konser öncesi vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, ünlü sanatçıyı Yenimahalle’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek,  “Yenimahalle sanatın ve sanatçının evidir” dedi.

Yaşar, “Yenimahalle, Ankara’da etkinlik, sergi, konser deyince akla gelen ilk ilçedir. Çünkü Yenimahalle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilçesidir. Bizler Ata’mızın gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerliyoruz, o nasıl sanata değer vermişse bizler de onu örnek alıyoruz, sanatın her dalına kucak açıyoruz. Bu güzel salonlar sanat için, sizler için.  Bizler demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız, bizlere yakışan sanata ve sanatçılarımıza sahip çıkmaktır. Biz Yenimahalle’de bunu yapıyoruz” diye konuştu.

75’lik şarkıcı, gençlere taş çıkardı

Konuşmanın ardından Şef Ayşe Taş ve korusu Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel parçalarını Yenimahalleliler için seslendirdi.

Konserde ekibe hep bir ağızdan eşlik eden vatandaşlar, koronun annesi olarak adlandırılan 75 yaşındaki Cemile Ergül’ün sahneye çıkmasıyla daha da coştu. Başarılı performansıyla ayakta alkışlanan Ergül, dinleyicilere şarkı söylemenin yaşı yoktur dedirtti.

Konser sonunda Yaşar, müzik ziyafeti yaşatan Taş’a çiçek takdim etti. Ayşe Taş ise Yenimahallelilerle buluşmaktan gurur duyduğunu dile getirerek, Başkan Yaşar’a teşekkür plaketi verdi.

 

ETİKETLER
Türk Sanat Müziğ Ayşe Taş’tan Kış Konseri Yenimahalle
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500