Advert

Advert
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik basın toplantısı düzenledi
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik basın toplantısı düzenledi
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik basın toplantısı düzenledi

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe Örgütü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan Elikesik, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gölbaşı Esnaf, Sanatkarlar Odası lokalinde düzenlenen basın toplantısına, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hatice Hüsnüoğlu, ilçe yönetimi ve gazeteciler katıldı.

Gölbaşı’nın 2018 yılı itibariyle güncel olarak 125.000 nüfusa ulaştığı belirten Elikesik; “ Gelişen ve büyüyen Gölbaşı’mıza yakışmayan durumlarla karşı karşıyayız” dedi.

Elikesik yaptığı açıklamada;  “Gölbaşı’mızda binlerce öğrenci olmasına rağmen esnafımızın da heyecanla beklediği ekonomik ve kültürel büyümeyi sağlamak adına ne yaptınız ? Bu arada hatırlatmak isterim ki bu yaptığınız çalışmalarda CHP grubu hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda siz iktidara destek olmuştur. Ancak şu da bilinmelidir ki billboardlarda göl temizliği ile ilgili reklam yapılırken Gölbaşı Belediyemizin esamisi bile okunmamıştır. Evet doğru 2 kat hizmet yaptınız Zübeyde hanımı yıkıp yeniden yapmak 2 kat hizmetimdir. sizin 2 kat hizmet anlayışınız var olan bir yapıyı yıkıp yeniden yapmaktır” dedi.

Elikesik son olarak; “2019 itibariyle Gölbaşı sosyal demokrat, halkçı, yerinde ve yerelde siyaset yapan kendi menfaatleri için değil sadece gölbaşında yaşayan hemşerilerimizin menfaatleri için çalışan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile tanışacaktır” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE ELİKESİK’İN AÇIKLAMASIN TAMAMI

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLMEDİ

İlk olarak ulaşım sorunundan bahsetmek istiyorum, üçlü olsun güçlü olsun diyerek geldiğiniz iktidarda en basit mesele olan ulaşım sorununda dahi sınıfta kaldınız. Gölbaşı’ mızda hizmet veren toplu taşıma araçları artan nüfusa bağlı olarak yetersiz kalmakta; buda yönetenlerin hem büyükşehir hem yerel bazda öngörüsüzlüğünü göstermektedir. Bu konuda hemşerilerimizden çok sayıda şikayet almaktayız, bizim felsefemiz ben değil bizdir, ben sen o demeden o partili bu partili demeden yani ötekileştirmeden hizmet etmektir. Bunun örnekleri Cumhuriyet Halk Partili belediyelerde mevcuttur.

 

FARTİH DURUAY’A CEVAP

Sayın belediye başkanımız bu bağlamda bizi Cumhuriyet Halk Partisiyle karıştırmayın diyerek talihsiz bir ifade kullanmıştır. Evet kendileri haklıdır, yokluklar ve genel iktidarın tüm imkanlarından yoksun CHP belediyelerimizle genel iktidarın tüm olanaklarını seferber ettiği Ak Partili belediyelerle karıştırmasın. Bunun en güzel örneğini sayın cumhurbaşkanı Ankara ve İstanbul’la ilgili öz eleştiride bulunarak sayın belediye başkanına en güzel cevabı kendileri vermiştir, merak ettiğim bir konu var bilindiği üzere Büyükşehir Belediyesi bir çok imar planları iptal olmuştur. Buradan soruyorum bu imar planları geçerken sayın başkan Mustafa Tuna’nın oyu ne idi? Rant odaklı değil hizmet odaklı belediyecilik bizim tek ilkemizdir.

HALK SİZİ HİZMET İÇİN SEÇTİ

Son dönemlerde bir önceki milliyetçi hareket partisi belediye başkanı sayın Yakup Odabaşı ve mevcut Belediye Başkanı Fatih Duruay basın huzurunda hizmet yarışına girdiler.

 

Değerli başkanlar sizi Gölbaşı’ lı hemşerilerimiz makamları işgal edesiniz diye seçmedi, tabii ki hizmet etmeniz için seçti. Sizin asli göreviniz Gölbaşı’ ndaki her bireyin eşit imkanlar dahilinde ve aynı hizmet anlaşıyla çalışmanız, onların mutlulukları ve refahları için projeler üretmek ve hizmet etmek amacıyla seçildiğinizin farkında mısınız, yoksa bu aziz Gölbaşı’ lı hemşerilerimiz sizleri makamlarında oturasınız diye mi seçtiler? Umarım bunların siz farkındasınızdır bu konuyu Gölbaşı’ lı hemşerilerimizin takdirine bırakıyorum. Şimdi 2 belediye başkanına da sesleniyorum. Basın üzerinden hizmet yarışına girmeyin sosyal belediyecilik anlayışına ters düşen içi boş kültür merkezi inşaatı haricinde Gölbaşı’na ne kattınız ? Dönüyorsunuz cumhuriyet halk partili belediyeleri eleştiriyorsunuz. Buradan ben sayın Erdal Eren başkanıma Gölbaşı’ nı imkansızlıklar içinde inşa ettiği için şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Gölbaşı’ nın büyümesine katkı sağlayan belediye başkanlarıma ve tüm emeği geçen yöneticilerime teşekkür ederken, bu bilinçle aynı hizmet anlayışını şu an yönetenlerden de beklemek benim için en büyük haktır.

GÖLBAŞI’NIN BÜYÜMESİ İÇİN NE YAPTINIZ

Gölbaşımızda binlerce öğrenci olmasına rağmen esnafımızın da heyecanla beklediği ekonomik ve kültürel büyümeyi sağlamak adına ne yaptınız ? Bu arada hatırlatmak isterim ki bu yaptığınız çalışmalarda CHP grubu hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda siz iktidara destek olmuştur. Ancak şu da bilinmelidir ki billboardlarda göl temizliği ile ilgili reklam yapılırken Gölbaşı Belediyemizin esamesi bile okunmamıştır. Evet doğru 2 kat hizmet yaptınız Zübeyde Hanım kültür merkezini yıkıp yeniden yapmak 2 kat hizmetmidir. Sizin 2 kat hizmet anlayışınız var olan bir yapıyı yıkıp yeniden yapmaktır, bunların örneklerini Büyükşehirde ‘de görürsünüz. Cumhuriyet Halk Parti’li olmak ayrıcalıktır.  Bunu bir örnekle size açıklayayım 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerindeki cumhuriyet halk partisinin verdiği seçim vaatleri (asgari ücret-taşeron işçi-emekli maaşları) bir bir merkezi hükümet tarafından hayata geçirilmektedir. Buradan şu anlaşılmalıdır ki cumhuriyet halk partisi halkın sorun ve çözümlerine hakim olan tek partidir. Bu bağlamda takip edilmek bize onur vermektedir, bizleri takip etmelerini tekrar rica ediyorum.

 

ETİKETLER
CHP Bülent Elikesik
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert