Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2018 17:22   Güncelleme : 12-01-2018 17:22

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Tarım ve Çiftçilik Çalıştayı Düzenledi

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Tarım ve Çiftçilik Çalıştayı Düzenledi

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Tarım ve Çiftçilik Çalıştayı Düzenledi

MHP Gölbaşı ilçe başkanlığı Gölbaşında çiftçilikle uğraşanların sorunlarının Tespiti için çalıştay düzenledi.

Gölbaşı Öğretmenevi'nde düzenlenen Tarım ve Çiftçilik konulu çalıştay Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Tarım Çalıştay’ına; MHP Ankara milletvekili Mustafa Mit, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, MHP Gölbaşı İlçe Yönetimi, MHP Gölbaşı Kadın Kollları Başkanı Kıymet Bağdat ve yönetimi, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan ve yönetimi, Emart Tarım Şirketi sahibi Fatih Kale,  Oktay Kılıç ve mahalle muhtarları katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan MHP Ankara milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Üyesi Mustafa Mit, “Bugün çektiğimiz sıkıntıların altından yatan büyükşehir yasasıdır. Yanı yapmayın çıkarmayın diye direnmemize rağmen çıkartılan büyükşehir yasası köyleri mahalleleri, tarım ve hayvancılıkla uğraşanları bu hale getirmiştir. Büyükşehir yasasından önce tarım gerekli desteği görmemiştir. Hayvancılık ve toprakla uğraşan insanlarımız. Hiçbir zaman alın terinin karşılığını almamıştır. Bugün iki şikâyetçi var. Üretici ve tüketici arada başkaları götürüyor. Bunun hep böyle gitmesi mümkün değil bir çözüm bulunması lazım. Oda ne olacak hem tüketiciyi koruyacağız hem de üreticiyi koruyacağız. İkisini bir arada korumak zorundayız” dedi.

TBMM meclisi altından gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Mit; “İlk defa dışardan saman aldık. Dışardan mercimek alıyoruz. Kanada’dan mercimek alıyoruz. Ne oldu bizim Çorum mercimeğine, İç Anadolu mercimeğine,  çünkü çiftçi gerekli desteği görmediği ve aldığı ile verdiğini bir araya getiremediği içindir. 550 kuruşa mazot alıp da çiftçilik yapılır mi ? Aynı mazotu siz lüks gemilere 150 kuruşa veriyorsunuz. Köylüye 5 buçuk liraya veriyorsunuz” ifadelerini kullandı.

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ise “Kırsal nüfusu yüksek bir ülkeyiz 1640 km bir tarım alanı var Ankara’mızda. Tarım ve hayvancılıkta öncü ilçe olan gölbaşının  tarımda istenilen noktaya gelmesi için umuyoruz ki bizim de bir katkımız olur. Gölbaşılı çiftçilerin sorunlarının dinlenmesi ve çözüm bulunması için bu çalıştay’ı düzenledik.” dedi

Programa katılanlar tarım ve hayvancılıkla ilgili yaşadığı  sorunları MHP Ankara milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Üyesi Mustafa Mit’e aktardılar. Mit, sorunları not aldıklarını Bakana ulaştıracağını ifade etti.

Program tarım ve hayvancılıkla ilgili sunumla son buldu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA