Advert
Gölbaşı'nda Ahmet Yesevi'yi anma programı düzenlendi
Gölbaşı'nda Ahmet Yesevi'yi anma programı düzenlendi
Gölbaşı'nda Ahmet Yesevi'yi anma programı düzenlendi

 

Gölbaşı'nda Ülkü Ocakları Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Teşkilatları ortaklaşa Hoca Ahmet Yesevi'yi anma programı düzenledi.

Ankara Gölbaşı'nda Ülkü Ocakları Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Teşkilatları, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde Hoca Ahmet Yesevi'yi anma programı düzenledi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Kur'an tilavetinin yapılmasının ardından çeşitli şiir dinletileri yapıldı.

 

Ülkü Ocakları Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Kampüsleri Başkanı Murat Türk yaptığı açılış konuşmasında, "Bu gece öyle afaki ve beyhude bir gece değildir. Bu gece Anadolu'ya hiç gelmemiş olmasına ragmen Anadolu'da tanınan, her ferdimizin gönlünde taht kurmuş piri Türkistan Hoca Ahmet Yesevi'yi yad edeceğiz. Hoca Ahmet Yesevinin "Gönlü kırık zavallı ve garip birini görürsen yarasına merhem ol, onun yoldaşı ve yardımcısı olmaktan çekinme" sözleri bizler için büyük önem arz etmekte ve ışık tutmaktadır. Bir kez daha Türk coğrafyasının manevi mimari piri Türkistan Hoca Ahmet Yesevi'yi rahmetle minnetle anıyor, cenabı Allah'tan bizlere onun bu kutlu yolundan ilerlerken güç vermesini temenni ediyorum." dedi.

 

Programda konuşan MHP Gölbaşı Belediye Meclisi Üyesi Ali İhsan Güçlü ise "Türklerdeki dindarlık anlayışı etle tırnak gibidir. Bu anlayışın mimarlarından en önemlisi de şüphesiz Hoca Ahmet Yesevi'dir. Hoca Ahmet Yesevi'yi ve onun felsefesini iyi anlamalıyız. O mutlak yaratıcıya iman etmenin bir değer olduğunu, iman ettim deyip de değerden ayrı yaşamanın açıkça riya olduğunu söylemektedir. Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu en temel bunalım iman ve aksiyon bütünlüğü bir türlü tesis edememiş olmasıdır. İman bir son değil, başlangıçtır. İman etmiş bir kişi hakikatin, bilginin, kainatın farkına varabilmelidir. İşte Hoca Ahmet Yesevi tam da bu noktada yeniden bize mihmandarlık yapacak, bize ait olan bir değerdir." diye konuştu.

 

Ardından Atsızlar Grubu tarafından çeşitli Ülkücü şarkıları seslendirildi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Hoca Ahmet Yesevi ülkü ocakları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500