Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 23-12-2017 18:55   Güncelleme : 23-12-2017 18:55

Ak Parti Gölbaşı 6. Olağan İlçe Kongresi

Ak Parti Gölbaşı 6. Olağan İlçe Kongresi

Ak Parti Gölbaşı 6. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti Gölbaşı 6. Olağan Kongresi saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Heyetinin seçilmesinin ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.

Ankara Gölbaşı'nda Maya Park Düğün Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan Kongreye Ak Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Emrullah İşler, Ertan Aydın, Ahmet Gündoğdu, Murat Alparslan, Yalçın Akdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, oda başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Selim Akceylan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı oldu.

Kongrede konuşma yapan AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, “Son dönemlerde bölgemizde bir sürü şey oldu. Lübnan’da başbakan istifa etti. Gitti geldi. Katar’ın üzerine gittiler Yemen'de birtakım şeyler oluyor. Bölgemizde birileri bir şey yapmaya çalışıyor. Niye bunlar yapılıyor diyorduk. Anladık. ABD’nin İsrail kararı, Kudüs ile ilgili kararı. Arazi temizliği yapmışlar. Herkesi bir şekilde susturmuşlar. Sindirmişler kimse konuşamasın. ABD ki Sarraf davası acaba bölgedeki yönetimleri dizginleyebilir miyiz? Baskı altına alabilir miyim? Sonrada kalkıp siyonistlerin ve evangelistlerin nasıl ittifak yaptıklarını gördük. ABD yönetimini nasıl parmağında oynattıklarını gördük. Arazı temizliği yapmışlar ve demişler ki kimse sesini çıkaramaz tam zamanı, herkesi bir şekilde boyunduruk altına aldık. Kudüs kararını alır geçeriz. Ne oldu peki bir lider çıktı ve bütün dünyaya bizi sindiremezsiniz dedi." dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed'in sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Fahreddin Paşa hakkındaki paylaşımına tepki göstererek, “Bakın Birleşik Amerikan Emirliklerinin bir soytarısı çıktı. Öyle diyorum ben kendisine. Ruhunu şeytana satan işbirlikçiler bunlar. Son dönemde ne olduysa, bölgemizde hangi kirli pazarlık dönüyorsa, hangi ülkeye müdahale ediliyorsa, Türkiye’deki gezi olaylarından, Mısır'daki darbeye kadar diğer bölgelerde ne olduysa, bu pisliklerin arkasında bu adamlar var. Ruhunu şeytana satan bu işbirlikçiler var. Bunlara karşı Tayyip Erdoğan çıktı. Bütün ülkeleri bir araya getirdi. Genel kuruldan da Amerika’ya one minute denilen bir karar çıktı. İşte buna karşı kuduruyorlar bu soytarılar. Bu lafları bunun için ettiler.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ise , “Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, işlerimizi doğru yaparak, inşallah hedefimize doğru ilerleyeceğiz. Önümüzdeki ilk hedefimiz 2019 seçimleridir. 2019 seçiminde, daha önce tabi Gölbaşı teşkilatımız yüzde 52’lik bir oyla referandumu ve 1 Kasım seçimlerini bitirdi. Her kongrede ilçelerimize yeni hedefler koyuyoruz. Ankara’da yüzde 49’lara oturduk. Bunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Bunun için her ilçede yüzde 10’luk bir oy artışı olması gerekiyor. Gölbaşı ilçe teşkilatımızın hedefleri yüzde 57 ve üstüdür” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ise kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, "İnşallah Gölbaşı Belediyemiz ve büyükşehir belediyesi el ele vererek daha güzel hizmetlere vesile olacak. Bunları adım adım görmeye başlayacağız." ifadesini kullandı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise kürsüde Gölbaşı Belediyesi'nin faaliyetlerini ve 2018 yılında yapılacak hizmetleri anlattı. Duruay kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, görevi devrettikten sonra da Ak Parti'nin farklı kademelerinde yoluna devam edeceğini söyledi.

Görevini Selim Akceylan'a devretmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Karaaslan, "Göreve geldiğindeki üye sayısını 2,5 katına çıkaran, tüm seçimlerde Türkiye ve Ankara ortalamasını aşan il, bölge ve ülke çapındaki tüm faaliyetlere 4 bin-5 bin kişi ile katılım sağlayan bir ilçe teşkilatının başkanı olarak, alıştığım mücadeleme her şart ve her koşulda, her seçim ve her dönemeçte yılmadan devam edecek, teşkilatımla ve liderimle yol alacağım. Bu şevk ve heyecanla bayrağı kardeşim Selim'e devrederken mutluyum, umutluyum." dedi.

Tek listeyle gidilen kongrede Selim Akceylan AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı oldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA