Advert

-Saadet Partisi’nden Kudüs Tepkisi

-Saadet Partisi’nden Kudüs Tepkisi

-Saadet Partisi’nden Kudüs Tepkisi
-Saadet Partisi’nden Kudüs Tepkisi Önder Ataseven
Haberin galerisi için tıklayın!

-ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararı, Saadet Partisi'ne üye bir grup tarafından protesto edildi.

Partililer Cuma namazı sonrası Gölbaşı Merkez Camii önünde toplandı. Burada İsrail ve ABD aleyhine sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Saadet Partisi Gölbaşı İlce Başkanı Yunus Aygünoğlu, ABD Başkanı Trump'un Kudüs konusundaki kararına tepki göstererek, kendileri için yok hükmünde olduğunu söyledi.

Kudüs’le ilgili alınan bu karardan dolayı ABD ve İsrail’ın hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya kalacaklarını belirten Saadet Partisi Gölbaşı İlce Başkanı Yunus Aygünoğlu; “Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Aynı ABD’nin Siyonist İşgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. Elindeki kirli propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının müsebbibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar varsa, tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun, arkasındaki azmettiriciler ABD ve İsrail’dir. Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. ABD’nin ipi ile kuyuya inilmez ve Siyonist İsrail ancak güçten anlar. İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur” dedi.

Kudüs’ün ebediyen Müslümanların kalacağını vurgulayan Aygünoğlu; “Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır. Bu coğrafyada barışın iki şartı vardır. Bir, Amerika mutlaka evine geri dönecektir. İki, İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır. Bunlar hamaset değildir. Biz Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Roma ve Bizans’ın akıbeti ne olduysa Amerika ve İsrail’in akıbeti de o olacaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” diye konuştu.

Partililer, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.

 

Kudüs Müslüman ABD Saadet Partisi Yunus Aygünoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı