Advert
Osman Ulunç Güven Tazeledi
Osman Ulunç Güven Tazeledi
3 dönemdir Çorumlular birliği başkanlığını başarıyla yürüten Osman Ulunç yapılan genel kurulla yeniden başkan seçildi.

3 dönemdir Çorumlular birliği başkanlığını başarıyla yürüten Osman Ulunç yapılan genel kurulla yeniden başkan seçildi.

Gölbaşı Öğretmenevinde yapılan kongreye tek liste ile giren Ulunç yeni dönemde de Gölbaşı Çorumlular Birliği Başkanı olarak yoluna devam edecek.

Kongrede konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay göreve geldikleri günden bu yana bir önce ki döneme göre iki kat hizmet ettiklerini söyledi.

Yaptıkları yatırımların 80 milyonu geçtiğini ifade eden Duruay “Mevlâna parkını içinde yüzme havuzu yaptırıyoruz. Mogan gölü ile ünlü Gölbaşı’nda yüzme bilmeyen kimse kalmasın, biz şu anda iki tane yüzme havuzu yapıyoruz ki bu Türkiye’de başka hiçbir ilçede 3 tane yüzme havuzu yok. Birde seğmenler Pazar yeri yapıyoruz ki bu pazar yeri Türkiye’nin en modern Pazar yeri olacak. Oda Allah izin verirse en kısa zamanda faaliyete geçecek. Bunun yanında Zübeyde Hanım kültür merkezi var. Gölbaşı’nın en büyük kültür merkezi olacak. Biz göreve geldiğimizde bütçemiz 120 milyondu. Bizim sadece bu sene içinde bitecek olan yatırımlar 80 milyondur. Yanı son 3 dönemde yapılan yatırımların hepsine bedel bir yatırım” dedi.

Kongrede konuşan Osman Ulunç Gölbaşı Çorumlular Birliği Derneği'in amaçlarını şu sözlerle açıkladı; “Hemşerilerimiz arasında kuvvetli bağlar kurmak, hemşerilerimizin çeşitli makamlarda bizleri temsil etmesini sağlamak ve yaşadığımız yerlere ve hemşerilerimize fayda üretmek üzere çalışmalar yürütmeyi misyon edinen bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

En yüksek nüfusa sahip olduklarını belirten Ulunç, “Başkentimiz Ankara'da ve ilçemiz Gölbaşı'nda, Anadolu'muzun çeşitli yerlerin den gelerek yerleşen çeşitli hemşeri grupları bulunmaktadır. Bu hemşeri grupları arasında Çorumlular olarak birinci en yoğun nüfusa sahibiz. Bizler Çorumlu olarak daima ülke sevgisinin, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin adresi olduk.” İfadelerini kullandı.

Ulunç konuşmasının sonunda Ankara Milletvekili ve Çorumlular Birliği Derneği Onursal Başkanı Murat Alparslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ve Çorumlular Federasyonu Başkanı Hayri Çağır’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Derneğin kongresine Ankara Milletvekili ve Çorumlular Birliği Derneği Onursal Başkanı Murat Alparslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti ilçe Başkanı Osman Karaaslan, Çorumlular Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, STK temsilcileri ve çok sayıda Çorumlu vatandaş katıldı.

ETİKETLER
Murat Alparslan Osman Ulunç Çorumlular Derneği Osman Karaaslan Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500