Advert
Ak Parti'de temayül yoklaması yapıldı
Ak Parti'de temayül yoklaması yapıldı
Gölbaşı'nda kongre sürecine giren Ak Parti'nin ilçe başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti İlçe Başkanlığı için aday olan 20 kişiye yönelik temayül yoklaması yapıldı. Oy kullanımının ardından adaylar Ak Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhyettin Aras ile birebir mülakata tabi tutuldu.

Temayül yoklaması ile ilgili AA muhabirine konuşan Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhyettin Aras, "Bugün Gölbaşı'nın temayül yoklamasını yaptık. Temayül yoklamasında teşkilat mensubu kardeşlerimizin, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın ve geçmişte teşkilatımıza ilçe başkanı, belediye meclis üyesi, belediye başkanı olarak emek vermiş arkadaşlarımızın görüşlerini aldık. İl başkanımızla birlikte adaylığa müracaat eden arkadaşlarımızla teker teker mülakat yaparak bilgilerini aldık. Genel merkezdeki araştırmaları da üstüne koyarak bir kişiye görev verilecek. İnşallah ilçemiz için hayırlara vesile olsun." diye konuştu.

Ak Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ise görevini devreden Osman Karaaslan'ın başarılı bir ilçe başkanlığı yaptığını vurguladı.

Bir hafta içerisinde yeni ilçe başkanının atanacağını ifade eden Yamalı, "Kongre döneminde Ankara'da 25 ilçe başkanımızdan 11'i değişiyor. Bunlardan biri de Gölbaşı. Gölbaşı'nda ilçe başkanlığı için yaklaşık 20 arkadaşımız müracaat etti. Bugün onun için bir teşkilat yoklaması yaptık. İstişarelerin ışığında yeni ilçe başkanımızı bir hafta içerisinde atayacağız." dedi.

Temayül yoklamasında oy kullanılan 18 ilçe başkanı adayının isimleri ise şu şekilde:

Arif Küçük
Abdülkadir Er
Aydoğan Can
Murat Alay
Hasan Oğuz
Hüseyin Durmuş
Cüneyt Akyıldız
İrfan Bıyıklı
Nergül Yıldırım
İbrahim Yılmaz
Ubeydullah Mert
İsmail Demir
İbrahim Öztürk
Serkan Aydoğan
Selim Akceylan
Murat Andaç
Tarık Kuyrukçu
Ferit Kermen

 

 

 

ETİKETLER
Gölbaşı Ak Parti Ankara ilçe başkanlığı temayül yoklaması
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2017-12-10 20 arkadaş olduğu söyleniyor listede yazmadığınız 2 kişi kim?