Advert

Advert
Gölbaşı’nda ABD'nin Kudüs kararı protesto edildi
Gölbaşı’nda ABD'nin Kudüs kararı protesto edildi
Gölbaşı’nda ABD'nin Kudüs kararı protesto edildi

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs İsraillin başkentidir açıklaması protesto edildi.

Gölbaşı’nda Cuma namazı çıkışı Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından ABD'nin Kudüs kararını protesto edildi.

Gölbaşı merkez cami önünde yapılan mitinge Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan; “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizde ki sorunları derinleştirmiştir. Sayın cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği gibi Kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasında ki husumeti artırmaktan başka hiçbir sonucu olmayacaktır” dedi.

Alınan bu karardan en kısa zamanda dönülmesi gerektiğini ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan; “İslamin haremi izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler türkü, arabı ve kürdü ile tüm Müslümanlarda Salahattin’i Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Amerika birleşik devletinin bu kararı dünya da yaşayan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise cumhurbaşkanımızın küresel çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandan beri dile getirdiği dünya beşten büyüktür itirazının haklılığını bir kez daha teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançer ancak tüm Müslümanların bütünleşmesiyle engel olabiliriz” ifadeleri kullanıldı.

Protestoya Ak parti ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte yaklaşık 400 kişi katıldı. Göstericiler Amerika ve İsrail karşıtı sloganlar attı. Amerika ve İsrail bayraklarını yakan göstericiler yapılan duanın ardından dağıldı.

ETİKETLER
Ankara gölbaşı ABD protesto Kudüs İsrail
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert