Advert

Gölbaşı'nda " ideallerimiz ve eğitim " semineri

Gölbaşı'nda " ideallerimiz ve eğitim " semineri

Gölbaşı'nda
Gölbaşı'nda Önder Ataseven

Gölbaşı Akçakuzu Eğitim Kültür Sanat Derneği tarafından "İdeallerimiz ve Eğitim “semineri gerçekleştirildi. Seminer eğitimci, Vedat Ali İnam tarafından verildi.

Seminer eğitimci, Vedat Ali İnam tarafından verildi.

Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü, öncelikli sorunun eğitim olduğunun belirterek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;  "Fiziki olarak birçok sorunumuz olabilir ama hem ülkemizin hem de Gölbaşımızın öncelikli sorunu eğitimdir. Farklı mensubiyetlerimiz olabilir ama bizim yan yana gelmemizi hiçbir şeyin engellememesi lazım nüfusunun %35'i genç olan bir ilçede yaşıyoruz. Buradaki sorunlara da duyarsız kalmamalıyız."

Semineri veren Eğitimci Vedat Ali İnam ise, İdealler ve Eğitim'in önemine değinerek şunları kaydetti: "İdeal bireyin büyük tutku ile gerçekleştirmek istediği yücelttiği misyon, görev yada ülkü. Millet olabilmek için belirlenen ortak ideale ulaşabilmenin temel yolu ise iyi insan olabilmektir. Kendimizi yetiştirmeden, bu millete mensup olmanın şuuruna erişmeden ortak ideallerin gerçekleşmesine imkan bulunmamaktadır. İdeallerimizi ancak iyi bir eğitimle gerçekleştirebiliriz. Eğitim varlığın içine hapsolmuş insanı ortaya çıkarmaya yarayan bilim ve sanatın adıdır. İdeallerimizin hayat bulabilmesi için ara eleman değil aranan eleman olmak mecburiyetimiz vardır. Ne olmak istediğinize karar verin ve bu kararı gerçekleştirmek için çok çalışın”

Gölbaşı Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği dernek binasında düzenlenen seminere Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ali İhsan Güçlü, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Ankara Gölbaşı Akcakuzu Derneği Seminer Ali İhsan Güçlü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Vekaleten Değil, Asaleten Başkan
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı
Trafik kazası: 1 ölü, 8 yaralı