Advert
CHP’DE TEK ADAYLI KONGRE
CHP’DE TEK ADAYLI KONGRE
CHP’DE TEK ADAYLI KONGRE

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Olağan Kongresinde mevcut Başkan Bülent Elikesik başkan seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, 3 Mayıs'ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde il ve ilçe kongreleri düzenleniyor.

Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen CHP Gölbaşı Olağan Kongresinde, mevcut Başkan Bülent Elikesik tek liste halinde seçime girdi. Çarşaf liste ile yapılacak seçimde sonuçların saat 18.00 açıklanması bekleniyor.

 

Kongrede konuşan CHP İl Başkanı Adnan Keskin, “Ankara İl Başkanlığına geldiğimiz günden beri Kızılcıhamam, Sincan, Pursaklar, Bala, Kalecik, Güdül, Nallıhan, Beypazarı, Gölbaşı, Hasanoğlan, Kazan ve Ayaş ilçelerimize kendi mülklerini satın aldık ve ilçe başkanlarımıza tapularını teslim ettik” dedi.

 

Türkiye’nin en güzel ilçe binalarının CHP Ankara örgütünün ilçe binaları olduğunu belirten Keskin, “Kendi il binamızı yenilemedik ama bütün ilçe örgütlerine bina aldık. İki tane ilçemiz kaldı. Onlar da Çamlıdere ile Enver, onlar için de ilçe başkanlarımıza gerekli talimatları verdik. İki tane bina bulduk. İnşallah önümüzdeki hafta da iki binayı alarak 25 ilçenin 25’inin de ilçe binalarını satın almış olacağız” dedi.

 

Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ise “CHP olarak mahalle düzeyinde seçimlerimizi yaptık. Şimdi ilçe bazında seçimlerimizi yapıyoruz daha sonra il ve kurultayımızı şubat ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Zor bir zamanda siyaset yapıyoruz. Biraz önce çoğunluğun sağlanması için bekledik. Siyaset yapmak bu dönemde geçmişe göre çok zor oldu bunu da kabul etmemiz lazım. Sadece ana muhalefet partisi için değil iktidar partisi içinde zor oldu. İktidar partisinde siyaset yapanlar yarınları olmadan siyaset yapıyorlar. Seçilmiş bir başbakan görevden alınıyor. Belediye başkanları görevden alınıyor. İl başkanları ve ilçe başkanları görevden alındı. Bizler de hiçbir menfaatimiz olmadan buradayız. Bunun için her yerde söylüyorum. Diğer yerlerde olduğu gibi Gölbaşı’ndaki partililerimizi ve delegelerimizi alnından öpülesi insanlar olarak görüyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi'ni yerelde başarıya götürecek bir kongre gerçekleştirdiklerini dile getiren Mevcut Başkan Bülent Elikesik “Kongreler yalnızca bir seçme ve seçilme ortamı değil aynı zamanda CHP’li olmanın onurunu ve sorumluluğunu birlikte yaşadığımız süreçlerdir” dedi.

 

Kongrede söz alan CHP eski Gölbaşı İlçe Başkanı Yusuf Aksakal partisini eleştirerek

 

Kongreye katılım sayısının az olduğu gözlenirken TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, İl Başkanı Adnan Keskin’in yanı sıra çevre parti ilçe başkanları, MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, İyi Parti İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Kongre Adnan Keskin Yaşar Tüzün Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500