Advert

Advert
İki kat hizmet verdik dedi ve…
İki kat hizmet verdik dedi ve…
İki kat hizmet verdik dedi ve…

Gölbaşı’nda İl Hemşeri Dernekleri Platformu tarafından organize edilen ve her ay bir dernek tarafından tertip edilen etkinlik programında bu ay Gölbaşı Yozgatlılar Derneği kahvaltı programı düzenledi.

Gölbaşı Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlen kahvaltı programına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı’nda bulunan hemşeri dernekleri başkanları katıldı.

Programda konuşma yapan Başkan Duruay, Konya Yolu ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi.

Duruay, “Konya Yolunun yapılacağı artık kesin olarak netleşti, bundan sonra artık buradan dönüş olmayacağını anladık. Bakanlarımız Lütfi Elvan ve Ahmet Arslan ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 2017 yatırım programına alındı.” dedi.

Mogan Gölü’nün temizlenmesinin 3/1 oranında tamamlandığını ifade eden Duruay, “Şu gölün temizlenmesi bizim için hayaldi. Seçimlerden önce kime sorsanız bunun yapılma ihtimali yok derdi.” diye konuştu.

Gölbaşı’na bir kent meydanı yapılacağını söyleyen Duruay, “Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nin bulunduğu alanı biz kent meydanı olarak düşünüyoruz. Bununla ilgili önümüzdeki hafta maliye bakanımız, milli eğitim bakanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve biz bir araya gelerek bir protokol imzalayacağız. Oradaki okulları başka bir alana taşıyacağız ve orayı güzel bir kent meydanı yapacağız.” şeklinde konuştu.

Başkan Duruay, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi yıkıldığında tepki gösteren dernek başkanlarının, bölgeye yapılan Seğmenler Aile Yaşam Merkezi ve Pazar Yerine yapılan gezide tepkilerinden vazgeçtiklerini ve projeyi desteklerini ifade ettiklerini söyledi.

İl Hemşeri Dernekleri Platformu adına açıklama yapan Yüksel Kaymak, Gölbaşı'na yaptığı katkılardan dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a teşekkür etti.

Gölbaşı'nın gelişmesi için öneriler sıralayan Kaymak, “Gölbaşı'nda Mogan ve Eymir gölleri mücavir alanlarında bir Cumhurbaşkanı Köşkü yapılması, Mogan Gölü'nün etrafının açılması, yaya yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve fayton yolları baştan başa kesintisiz olarak yapılması, Gölbaşı'nda örnek ve modern bir ordu evi yapılması, Mogan Gölü'nün Haymana yolu tarafında göle sıfır durumda bulunan askeri dinlenme tesisinin kaldırılması, gölün etrafındaki inşaatların yıkılarak tamamen açılması bizim önerilerimizdir” dedi.

8 Kasım’da Norveç'te yapılan NATO Tatbikatında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isminin düşman tablosu içinde gösterilmesine tepki gösteren Gölbaşı Bayburtlar Derneği Başkanı Yüksel Kaymak, “NATO Genel Sekreteri Stoltenberg her ne kadar Türkiye'den özür dilemişse de bu skandal sadece bir özür ile geçiştirilmeyecek kadar önemli bir olaydır. Bu skandala neden olan kişilerin, subayların ve teknisyenlerin cezalandırılmaları hususunda, en ağır yasal ve hukuki müeyyidelerin uygulanmasını önemle arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER
FATİH DURUAY
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert