Advert
Şenol Kaysi'nin Görev Aldığı Milli Takım Balkan Şampiyonu Oldu
Şenol Kaysi'nin Görev Aldığı Milli Takım Balkan Şampiyonu Oldu
Edirne'deki Trakya Üniversitesi 75. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen Balkan Taekwondo Birliği (BTU) tarafından organize edilen, şampiyonaya 8 ülkeden 485 sporcu katıldı.

Milli sporcular büyükler kategorisinde 7 altın, 5 gümüş, 19 bronz, gençler kategorisinde 11 altın, 8 gümüş, 22 bronz, yıldızlar kategorisinde ise 15 altın, 6 gümüş ve 19 bronz madalya elde etti. Milli sporcular, poomsae kategorisinde ise 13 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak toplamda Türkiye'nin, 46’sı altın, 23’ü gümüş ve 63’ü bronz olmak üzere toplam 132 madalya ile ilk sırayı ve Sırbistan’ın ikinci sırayı aldığı şampiyonada üçüncülüğü Bosna Hersek elde etti. Türkiye müsabaka ve poomsae kategorisinde şampiyonluğu kazandı.

 

 

Şenol Kaysi, antrenörlüğünü yaptığı Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda emeği geçenlere teşekkür etti ve "Bu Şampiyonada emeği geçen başta Dünya Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin'e, As Başkanımız Oktay Durmaz’a, yönetim kuruluna,  Şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımıza, antrenörlerimize ve hakemlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER
şenol kaysi milli takim balkan şampıyonu tekvando
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500