Advert
Hamsi Günleri Başlıyor
Hamsi Günleri Başlıyor
O gün 3 ton hamsi ikram edilecek

Yenimahalle’de her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe sakinleri Karadeniz’in incisi hamsiye doyacak. Hamsi şenliği 23 Kasım Perşembe günü (bugün) saat 13.30’da Karşıyaka İş Merkezi önünde başlıyor. 4 gün sürecek olan şenlik kapsamında 10 bin vatandaşa 3 tona yakın balık ikramı yapılacak.

 

Karadeniz ezgileri eşliğinde balık ekmek keyfi

 

Yenimahalle Belediyesi, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği ve Ankara Manavlar, Balıkçılar ve Akvaryumcular Esnaf Odası işbirliğinde düzenlenecek olan Hamsi Şenliği’nde; Yenimahalle sakinleri Karadeniz ezgileri, tulum ve kemençe eşliğinde balık ekmek, helva keyfi yaşayacak.

 

İlçe genelinde 4 gün sürecek olan hamsi şenliği Perşembe günü Karşıyaka İş Merkezi önünde start alacak. Hamsi ekmek ikramı, 24 Kasım Cuma günü Şentepe Meydan da, 25 Kasım Cumartesi günü Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı’nda, 26 Kasım Pazar günü ise Batıkent Meydan AVM önünde saat 13.30’da devam edecek.

 

Birlik, beraberliğimiz perçinlenecek

 

Tüm Yenimahallelileri balık yemeye davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ülkemizde birlik, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Yaptığımız bu sosyal etkinlikler sizleri evlerinizden kısa süreliğine de olsa çıkarmak ve komşularınızla bir araya getirmek için bir fırsat. 4 gün boyunca, hep birlikte balık yiyip, kardeşliğimizi, komşuluğumuzu, arkadaşlığımız pekiştireceğiz” dedi.

 

 

ETİKETLER
Ankara Yenimahalle Hamsi Fethi Yaşar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500