Advert
Muhtaroğlu Ortaokulu hizmete açıldı
Muhtaroğlu Ortaokulu hizmete açıldı
Ankara Valisi Ercan Topaca ve Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, hayırsever Müşerref Muhtaroğlu tarafından yaptırılan Ahmet Müşerref Muhtaroğlu Ortaokulunun açılışını yaptı

Ankara Valisi Ercan Topaca ve Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, hayırsever Müşerref Muhtaroğlu tarafından yaptırılan Ahmet Müşerref Muhtaroğlu Ortaokulunun açılışını yaptı.

 

ANKARA(AA) Pursaklar Peçenek Mahallesi’nde inşa edilen okulun, açılışına Ankara Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Ali Sözen, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, hayırsever Müşerref Muhtaroğlu ve ailesi ile birlikte çok sayıda kişi katıldı.

Açılışta konuşan Vali Topaca “Yük ağır, gelin paylaşalım, okul yapalım” çağrısında bulundu.

Topaca ;“Türkiye büyük bir ülke, Ankara büyük bir kent. Elbette sorunlarımız da yok değil. Ankara’da toplam 965 bin öğrencimiz var. 2 bin 850 okulumuz, 40 bin dersliğimiz, 62 bin öğretmenimiz var. Tabii Ankara’daki öğrencilerimiz dünyadaki pek çok ülkenin nüfusundan çok. Devletimiz, hükûmetimiz aldığı bir kararla 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine kadar tüm ülkede ikili eğitimi sona erdirerek tekli eğitime geçiş kararı aldı. Tabii bu kararı temel gerekçesi çocuklarımızın daha güzel ortamlarda, geleceğe en güzel şekilde hazırlanması; sabah çok erken saatlerde yatağından kalkarak uykulu uykulu okula gitmesinin önüne geçilmesi. Yine akşam ikili eğitim yapıldığı zaman kış şartlarında 7.30-8.00’de okuldan çıkan çocuklarımız var. Onları da tekli eğitime geçirmek suretiyle en geç 15.00-16.00 gibi okulundan çıkmasını, eğitim-öğretimin sona ermesini sağlayacak bir çalışma başlattık” dedi.

Ankara’daki okul ihtiyaçları noktasında ilçelerde tek tek toplantılar yapıp durum tespitinde bulunduklarını belirten Vali Topaca, desteklerinden dolayı ilçe belediye başkanlarına ve Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Açılış töreninde konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ise : “Müşerref Hanımefendi’ye çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar. İnşallah Rabbim de bu güzel yuva hürmetine sizleri de şereflendirir. Ankara’mızda çok değerli Vali’m, İl Millî Eğitim Müdürümüzle beraber birkaç gün önce 34 eğitim yuvasının temelini attık. Vali’mizin üstün gayretleri gerçekten halk arasında takdire şayan bir şekilde kabul gördü. İnşallah bu gayretleriyle Ankara’mızda, güzel başkentimizde tekli tedrisata da geçerek çok güzel evlatlar yetişecek, çok güzel öğrenciler yetişecek inşallah. İşte muasır medeniyetler seviyesine de bu şekilde ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Hayırsever Müşerref Muhtaroğlu da “Evlatlarımızın iyi bir insan olmasını istiyorum. Atatürk’ün emanet ettiği ülkemizi hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Allah’ın verdiği nimeti bu güzel kurumlara harcamak çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Törenin sonunda Hayırsever Müşerref Muhtaroğlu, Güngör Muhtaroğlu, Gürler Muhtaroğlu ve İbrahim Öztürk’e çiçek ve plaket takdimi yapıldı.

ETİKETLER
Başkan Çetin Eğitim Ortaokul Pursaklar Belediyesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500