Advert
EĞİTİM SİSTEMİMİZ VE FITRAT
EĞİTİM SİSTEMİMİZ VE FITRAT
Pascal derki:"Yalnızca aptallar ve ölüler fikrini değiştirmez."

        -  Büyük devletlerin hegemonyasına karşı koyabilmek ve bağımsız, egemen bir ülke olarak varlığımızı sürdürmek istiyorsak öncelikle ve özellikle eğitim ve öğretim sistemimizi yani ‘MÜFREDAT'ımızı, fıtrata ve evrensel olana göre yeniden oluşturmalıyız. 

          -Gelişmekte olan ülkeler sözde batılı ülkelerin hegemonyalarına son vermek düşüncesiyle müfredat çalışmaları yapmakta ve eğitim sistemlerinde nesillerin akli ve zihni duruşlarını değiştirmek düşüncesiyle, kültürel iktisadi ve siyasi bağımlılığa son vermek, zulüm ve baskılara karşı nesilleri eğitmek ve değiştirmek düşüncesiyle ciddi çalışmalar yapmaktadırlar.

         - Lakin öncelikle bu çalışmaların istenilen sonucu ortaya çıkarması için eğitim sistemimizin fıtrata uygun olması, doğru ve güzel olanı ortaya çıkaracak fıtri çalışmaların yapılması gerekir.

        - Öyleyse yapılması gereken şey eğitim sistemimizin fikri planda batı bağımlılığından kurtarılmasıdır.

        - Kurtarılmalıdır ki:

        -Materyalist inanç esaslarına dayanan ve fikri anarşiyi ortaya çıkaran batılı eğitim sisteminin       insanlarımızın zaaflarını kullanarak ortaya çıkardığı Fetö, Deaş vb.  yapılanmalardan kurtulabilmemiz mümkün olsun.

        -Çeşitli iletişim araçları kullanılarak birtakım gerçekler sürekli tersyüz edilmekte ve birtakım hakikatler ise örtülmekte,öyleyse fıtrata dönülmelidir ki  gençlerimiz emperyal politikalara karşı mantıklı ve tutarlı  tepki  verebilsin.

        - Eğitim ve öğretimden maksat  çocuklarımızı öz değerlerimizle buluşturmak yaratılışın kodlarına,kısaca  fıtrata,evrensel olana  dönüş yapmaktır.

       - Pascal derki:"Yalnızca aptallar ve ölüler fikrini değiştirmez."

       - Öyleyse fikrimizi değiştirmeliyiz, akılla ruhun bağını yeniden kurmalı, hak ve hakikatin kendiliğinden gelmeyeceğini bilerek ona göre çalışmalıyız. Hem de çok,çok  çalışmalıyız.

ETİKETLER
Yüksel Haşlak Eğitim Ankara Müfredat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500