Advert
Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni
Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni
Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Ankara Gölbaşı Alperen Ocakları İlçe Başkanı Burak Gülhan, görevini Hamit Kara’ya devretti. Devir teslim töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Gölbaşı Öğretmenevi’nde yapılan devir teslim töreninde konuşan mevcut İlçe Başkanı Burak Gülhan, “Bizler Horasan’da Hoca Ahmet Yesevi’nin temellerini atmış olduğu Anadolu’nun yiğit Alperenleriyiz. Biz ki şehit liderimiz Muhsin Başkan gibi her daim Peygamber Efendimizi kendimize örnek almış Alperenleriz. Şüphesiz davaların en güzeli odur ki, yüce Allah’ın davasıdır. Ne mutlu bize ki, ilahi kelimetullah için nizamı alem davasına gönül vermişiz. Bu hak yolda bilerek ya da bilmeyerek gönül kırdığımız olduysa affola.” diye konuştu.

 

Görevini devrettiği Hamit Kara’ya başarı dileklerini sunan Gülhan, “Bugün, dokuz yıldır mensubu olduğum, iki yıldır da yürütmekte olduğum Gölbaşı Alperen Ocakları İlçe Başkanlığı görevimi tertemiz ellere devretmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Bu güzel davaya gönül vermiş Hamit kardeşimizi rabbim muvaffak etsin, her daim yar ve yardımcısı olsun inşallah. Ben de her zaman teşkilatımızın yanında ve emrinde olacağım. Şimdiden Hamit kardeşime yeni görevinde başarılar dilerim. Rabbim utandırmasın inşallah.” dedi.

 

Yeni İlçe Başkanı Hamit Kara ise Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olduğunu söylediği davaya hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

Mevcut ilçe başkanı Burak Gülhan’a teşekkür eden Hamit Kara, “Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Burak Gülhan Başkanıma sonsuz şükranlarımı sunar ve bu sancağı düşürmeden bize teslim ettiği için teşekkür ederim. Ben de bu davaya layık bir şekilde yürüyeceğime sizlerin huzurunda ant içerim.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hamit Kara, Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’i öperek Burak Gülhan’dan devraldı.

 

Devir teslim törenine Alperen Ocakları Ankara İl Başkanı Mehmed Zahid Ayan, BBP Gölbaşı İlçe Başkanı Mücahit Durgut, BBP Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Erbay, Gölbaşı Belediye Meclisi MHP ve Ak Parti üyeleri ve Alperen Ocakları mensupları katıldı.

 

 

ETİKETLER
Alperen Ocakları Ankara Burak Gülhan Devir Teslim Gölbaşı Hamit Kara
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500