Advert
BBP İlçe Başkanı Mücahit Durgut, Genel Başkanı Mustafa Destici böyle karşıladı
BBP İlçe Başkanı Mücahit Durgut, Genel Başkanı Mustafa Destici böyle karşıladı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz kurulduğumuz günden beri yüzde 10 seçim barajının kaldırılması gerektiğini belirten bir siyasi partiyiz." dedi.

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz kurulduğumuz günden beri yüzde 10 seçim barajının kaldırılması gerektiğini belirten bir siyasi partiyiz." dedi.

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Gölbaşı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
Genel Başkan Mustafa Destici’yi parti binası önünde İlçe Başkanı Mücahit Durgut, Alperen Ocakları Başkanı Burak Gülhan ve partililer karşıladı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Kurtuluş Savaşı'nın önderi ve milli mücadelenin öncüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bu vesile ile bir kez daha saygı ve sevgi ile anıyorum” dedi.

Uyum yasaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Destici, "Biz kurulduğumuz günden beri %10 seçin barajının kaldırılması gerektiğini belirten bir siyasi partiyiz. Bizim savunduğumuz sadece yüzde onluk seçim barajı da değil, biz siyasi partiler esasının ve seçim kanunun tümü ile değiştirilmesi ve demokratikleştirilerek yenilenmesini arzuluyoruz. Şu andaki siyasi parti yasasında bile partiler, genel başkanlar, yöneticiler toplu halde dini törenlere katılamaz diyor. Bizim şu anda gittiğimiz şehit cenazelerine bile kalabalık gittiğimizde mevcut siyasi parti yasasına göre aslında suç işliyoruz. Hala böyle abuk sabuk maddeler var. Bunların değiştirilmesi lazım. Siyasi parti üyeliklerinin kolaylaştırılması, çıkartılmaların zorlaştırılması, il ilçe teşkilatların kurulmasının kolaylaştırılması, kapatılmasının zorlaştırılması lazım. Yani demokratik siyasetin önünün açılması lazım. Bu eski sistemde de gerekiyordu ama 16 Nisan'daki yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte bu bir zaruret halini almıştır. Türkiye bundan sonra yoluna eski antidemokratik darbecilerin getirdiği siyasi partiler yasası ve seçim kanunu ile devam edemez. Şimdi yeni bir sitem var dolayısıyla siyasi partiler yasası ve seçim kanun yasalarının ivedik ile uyum yasaları çerçevesinde demokratikleştirilerek yenilenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelenin içeride ve dışarıda çok doğru bir konseptte yürütüldüğünü vurgulayan Destici, “Terörle mücadele hem içeride hem de dışarıda çok doğru bir konseptte yürütülüyor. Biz hep ne diyorduk. Terörün bir unsuru ile mücadele edip diğer unsuru ile mücadele etmezsen o zaman mücadele etmiş sayılmazsın ve terörü bitiremezsin. Eskiden sadece dağdaki teröristle mücadele edilirken bugün terörün tüm unsurlarına karşı topyekün mücadele dediğimiz dönem uygulanıyor. Bu mücadele yapılıyor. Bunu görmüş olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Nasıl ki hem dağdaki teröriste karşı hem şehirdeki teröriste karşı hem de belediyelerde, belediye başkanı ama adı terörist, meclise girmiş sözde milletvekili ama terör örgütünün üyesi yanı sivil toplum örgütü, memuru hapsine karşı topyekün bir mücadele var. Bu mücadeleyi de biz destekliyoruz” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bütün terör örgütlerine karşı tereddütsüz ve ayrımsız mücadele eden tek devletin Türkiye olduğunu söyledi.

Destici açıklamasına şöyle devam etti:
“Amerika güya DEAŞ’a karşı mücadele ediyor. Ama kimle başka terör örgütü olan PYD ve YPG ile böyle mücadele olmaz. Rusya güya DEAŞ’a karşı mücadele ediyor. Ama kimin yanında duruyor. Kendi milletini katleden Esad’ın yanında durarak yapıyor. Ve alttan alta oda PYD, YPG ve PKK’yı destekliyor. İşe bizim en son Hakkari Şemdinli'deki 8 şehidimizin Allah rahmet eylesin, vurulma hadisesinde Amerikan silahları ve Rus tank savarlar ve füzeleri var. Samimi değiller. Kendi çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapıyorlar. Yüzbinlerce insan ölmüş hele ki Türk ve Müslümansa hiç umurlarında değil. Ama kendilerine aynı hadise yaşandığı zaman nasıl bağırıyorlar. Dolayısıyla biz şuanda Suriye ve kuzey Irak’ta sadece PKK, PYD, YPG,DAEŞ, EL KAİDE ile mücadele etmiyoruz. Biz Amerika, Rusya, İsrail, siyonistler ve emperyalistlerle de mücadele ediyoruz. Hani birileri diyor ya bizim ne işimiz var Suriye'de Kuzey Irak’ta, elbette bizim işimiz var. Neden çünkü eğer bugün orada mücadele etmezsek yarın Diyarbakır’da mücadele etmek zorunda kalacağız” diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,  beraber Bbp Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan ,Alperen Ocakları Ankara İl Başkanı Mehmet Zahid Ayan katıldı.

ETİKETLER
BBP Mücahit Durgut Mustafa Destici
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500