Advert

Advert
Başkan Çetin: “Yavrularımız geleneklerini dedelerinden ve ninelerinden öğreniyor”
Başkan Çetin: “Yavrularımız geleneklerini dedelerinden ve ninelerinden öğreniyor”
Pursaklar’da Mimar Sinan Camii Dedeler ve Torunlar Lokali’nde Muhabbet Saati etkinliği düzenlendi.

Ankara Pursaklar’da Mimar Sinan Camii Dedeler ve Torunlar Lokali’nde “Muhabbet Saati” etkinliği düzenlendi.

 

Dedelerin ve torunların birlikte katıldığı etkinlikte Âşık Ahmet Taşkın türküler söyledi. Kuşaklar arası kültür etkileşimine dikkat çekildi.

 

Etkinliğe katılan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, çocukların geleneklerini ve inançlarını dede ve ninelerinden öğrendiklerini söyledi.

 

Çetin, “Bizim 2010 yılında temelini attığımız, 2010 yılından beri faaliyetine devam ettiğimiz ‘Dede Torun Lokalleri’ geçmiş ve gelecek kuşakları birbirine bağlaması açısından, dedeler ve torunlar arasındaki muhabbeti, sevgiyi pekiştirmesi açısından kurduğumuz güzel bir mekândır. Bu güzel eser, bu güzel proje Türkiye’mizde ilk kez uygulanan bir proje. Yavrularımız maalesef dedelerinden, nenelerinden çekirdek aile olması münasebetiyle hep ayrıldılar. Dedelerinin, anneannelerinin, babaannelerinin özlemi ile yaşıyorlar. Biz istedik ki dedelerimiz torunlarıyla beraber olsunlar. Çünkü bu yavrularımız geleneklerimizi, göreneklerimizi, adetlerimizi, inançlarımızı anne ve babalarından daha çok dedelerinden ve ninelerinden öğrenmektedirler.” dedi.

 

Yedi yıldır faaliyetlerine devam eden Dede Torun Lokalleri ile bir fidan diktiklerini ifade eden Başkan Çetin, projenin genişletilerek devam ettirileceğini söyledi.

 

 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Dede Torun Lokali Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert