Advert

Advert
Gölbaşı’nın gururu Mücahit Hoca’nın gözü şimdi de Avrupa Şampiyonasında
Gölbaşı’nın gururu Mücahit Hoca’nın gözü şimdi de Avrupa Şampiyonasında
İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı Avrupa şampiyonası eleme maçlarına hazırlanıyor.

Norveç’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası eleme maçlarına hazırlanan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı’nın, Gölbaşı kampı tüm hızıyla devam ediyor.

Avrupa Şampiyonası grup elemeleri hazırlıklarını 16 Kasım’a kadar Gölbaşı’nda sürdürecek olan İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı 16 Kasım’da maçların oynanacağı Norveç’e gidecek.

2015 Avrupa, 2016 Dünya ve 2017 Olimpiyat şampiyonu erkek futbol milli takımı antrenörü iken Türkiye İşitme Engeliler Spor Federasyonu kararı ile Türkiye İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Direktörü olan Mücahit Öztürk, Gölbaşı kampı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gölbaşı’nın gururu olan Mücahit Hoca, bu sefer hedeflerinin kadın futbol milli takımıyla Avrupa Şampiyonu olmak olduğunu ifade etti.

Öztürk, Türkiye İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı antrenörü olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Mücahit Öztürk, “Türkiye İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı olarak Norveç’te düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası eleme maçlarına hazırlanıyoruz. 16 Kasım’da Norveç’e gideceğiz. Orada üç tane eleme maçımız var. İngiltere, Polonya ve Norveç’le oynayacağız. Bizim amacımız orada elemeleri geçerek önümüzdeki sene Finlandiya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına katılmak. Kızlarımıza güveniyoruz. Bundan sonra daha fazla çalışıp kızlarımızı Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya alabilecek kapasiteye getirmek” dedi.

İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı oyuncusu Kardelen Duran ise “Yeni Teknik Direktör ve hocalarımızla yeni bir takımız. Hedeflerimiz ve hayallerimiz büyük ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı kalecisi Fatma Kamplar da “Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde başarılı olup ilk ulusal başarımızı kazanmak istiyoruz. Kamplar çok güzel geçiyor” dedi. 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Avrupa şampiyonası eleme maçları İşitme Engelliler Kadın Milli Futbol Takımı Mücahit Öztürk
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert