Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 02-11-2017 12:46   Güncelleme : 02-11-2017 13:30

MHP’li Güçlü: “Bu soruların cevabını istiyoruz!”

Gölbaşı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısı bugün yapıldı.

MHP’li Güçlü: “Bu soruların cevabını istiyoruz!”

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Ali İhsan Güçlü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı, ilçede yapılan Cumhuriyet Bayramı programlarının halk tarafından beğenildiğini söyledi.

Güçlü, “Türk milleti bin yıldır Anadolu topraklarını yurt edindiğinden beri emperyalist güçlerin her zaman hedefinde olmuştur. Ancak emperyalist güçlerin yaptığı her hamle Türkmeniyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle, Sünnisiyle, Alevisiyle ayrılmaz bir bütün olan Türk milletinin iman dolu serhaddine çarparak yerle yeksan olmuştur. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının öncülüğünde Türk milletinin ya istiklal ya ölüm diyerek yazmış olduğu en büyük destanlardan biri olan Kurtuluş Savaşı’nın neticesi olarak elde edilen zaferden sonra cumhuriyet ilan edilmiştir. Bugün milletimiz tarih sahnesindeki soylu yürüyüşünü Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak devam ettirmektedir. Cumhuriyet insan onuruna yakışan en mütekamil yönetim şeklidir. Bu olgunluktan yoksun olan milletlerin etnik ve mezhepsel çatışmaların içine düştüğünü Irak ve Suriye’de çok yakından görüyoruz. Bu ateşin ülkemize sıçratılmasının önündeki en büyük engel cumhuriyet rejiminin milletimize verdiği birlik, beraberlik ve geleceğe güvenle bakma iradesidir. Bu kapsamda ilçemizde Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yılının kutlanması münasebetiyle yapılan organizasyonlar da halkımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu noktada belediyemiz yetkililerine, kaymakamlığımıza ve başta Gölbaşı Seğmen ekibi olmak üzere tüm STK’lara şahsım ve grubum adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Ayrıca geçen ay yapılan meclis toplantısında MHP Grubunun, belediye yönetimine yönelik sorduğu soruları hatırlatan Güçlü, soruların hala cevaplanmadığını ifade etti.

Sorulan soruların cevaplarını beklediklerini söyleyen Güçlü, “Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Geçen ay yine bu kürsüden yaklaşık 10 konu başlığıyla sorular sormuştuk. Bu sorduğumuz sorular maalesef hala cevabını bekliyor. Nasip olursa perşembe ve cuma günleri meclis toplantımız sürecek. Meclis tutanaklarında sorduğumuz sorular mevcuttur. Bu soruların cevaplarını istiyoruz.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA