Advert
Karaaslan’dan CHP’ye Suç Duyurusu
Karaaslan’dan CHP’ye Suç Duyurusu
Karaaslan’dan CHP’ye Suç Duyurusu

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için, 'Diktatörün şeddelisidir' diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ının Haberin basında yer almasının ardından harekete geçen AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Konu ile ilgili Gazetemize açıklamalarda bulunan Osman Karaaslan “Bugün Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'na CHP Genel Başkan Yardımcısı, zatı muhterem, zavallı insan Bülent Tezcan’la ilgili suç duyurusunda bulundum. 15 yıldır milletimizin günlüne taht kurmuş, milletimizin derdi ile dertlenen, her zaman milletimizin yanında bulunan ve milletimizin kendi oyları ile seçtiği cumhurbaşkanımıza hakkında ileri, geri söylemleri dolayısıyla suç duyurusunda bulundum” dedi.

 

Karaaslan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Cumhurbaşkanına yönelik ileri geri beyanlar, sıradan siyasi söylemler olarak kabul edilemez. Anayasamıza göre. Cumhurbaşkanı, Devletin başıdır ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil eder. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı hakkında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kendisinin şahsına ve bulunduğu makama izafe ettiği şeref ve itibar’ı ihlal edici, yine, kendisinin onur ve saygınlığını zedeleyecek ifade ve isnatların tümü, kanunlarımızda suç olarak kabul edilir. Her suçun cezası ne ise, o cezanın suçu bilerek işleyen faile çektirilmesi de kamusal bir ihtiyaçtır. Bu meyanda, sarfedilen ifadeleri, rakipler arası siyasi beyanat olarak kabul edemeyiz. Çünkü; bu ifadeler, siyasi beyanat olmaktan öteye geçmiştir. Kasten ve alenen, makama yönelik saygınlığı hedef almıştır”

Suç duyurusunu   Ak Parti İlçe Başkanı olarak değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bulunduğunu söyleyen AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan; “çünkü bu ithamlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da ilgilendiren ithamlardır. Çünkü Tayip Erdoğan’ı bu millet ilk defa kendi oyu ile cumhurbaşkanı yapmıştır. Biz vatandaş olarak cumhurbaşkanına bu tür ithamları aslan ve asla kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Osman Karaaslan Bülent Tezcan Suç Duyurusu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500