Advert
Elikesik’ten Karaaslan’a sert tepki
Elikesik’ten Karaaslan’a sert tepki
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’ın sözlerine sert tepki gösterdi.

"29 Ekim’i sadece Cumhuriyet Halk Partililerle değil, tüm yurttaşlarımızla başarı ile kutladık." diyen Elikesik " Keşke Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Sayın Karaaslan, Eymir’de düzenlemiş olduğumuz Cumhuriyet Yürüyüşüne katılmış olsaydı da oradaki coşkuyu görseydi." ifadesini kullandı.

 

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’ın sosyal medya üzerinden, “Gölbaşı Kaymakamlığımızın düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Bayramı programlarını tüm Gölbaşılı hemşerilerimizle ,öğrenci kardeşlerimizle, öğretmenlerimizle ve Gölbaşı’nda ki tüm protokol ve siyasi partilerimizin temsilcileriyle kutladık ama her zamanki gibi milletten uzak alternatif kutlama yapan sözde cumhuriyetin bekçileri CHP’li yöneticiler ortalıkta yoktu. Beyler Cumhuriyet Milletle Kuruldu Milletle Kutlanır. Sözlerine karşılık basın toplantısı yaptı.

 CHP ilçe örgütünde yapılan basın toplantısında sert ifadeler kullanan Elikesik “İlçe Başkanı olduğunuz partinin sayın Kadın Kolları Başkanı ve sayın Gençlik Kolları Başkanı atamızın huzurundayken siz teşkilat başkanı olarak kendi programınıza katılmayarak samimiyetsizliğini de zaten göstermiş oldu” dedi.

İşte Elikesik’in açıklamasının tamamı;

Öncelikle tüm Gölbaşımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tekrardan kutluyorum.

Başta sayın kaymakamımız olmak üzere cumhuriyet coşkusunu Gölbaşı’nda yaşatan bütün halkımıza teşekkür ederim.

Cumhuriyetin değerini ve önemini yeni anlayanlar kendi başarısızlıklarını ya da metal yorgunluklarını CHP’ye sataşarak prim yapmak suretiyle çözmeye çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak 29 Ekim’i sadece Cumhuriyet Halk Partililerle değil, tüm yurttaşlarımızla başarı ile kutladık. Keşke Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Sayın Karaaslan, Eymir’de düzenlemiş olduğumuz Cumhuriyet yürüyüşüne katılmış olsaydı da oradaki coşkuyu görseydi.

Halkımız kimin nerede ne kutlama yaptığını ne şekilde katılım gösterdiğini gayet iyi bilmektedir. Ancak sayın Ak Parti İlçe Başkanı halkın içinde olmadığından bu durumdan bihaber. Cumhuriyet günlük siyasetlere malzeme edilmeyecek kadar faziletli bir kurumdur. Bu cumhuriyet hepimizindir ve cumhuriyeti koruma ve yaşatma görevi de her daim her zaman bütün yurttaşlarımızın ortak görevidir.

Şimdi buradan sayın Karaaslan’a sesleniyorum.

Hükümetin ve iktidarın temsilcisi olarak kaymakamlığın düzenlediği resmî törene protokol adabına aykırı kılık kıyafet yönetmeliğine uygunsuz gelerek cumhuriyete ne kadar saygı duyduğunu göstermiştir. Bunu söyleyenler bizler değil mensubu olduğunuz partinin üyeleridir.

 

Ayrıca bizim nereye katıldığımızı sorgulamadan önce kaymakamlığımızın ve mensubu olduğunuz partinin belediyesinin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Fener Alayı Yürüyüşün de ortalarda yoktunuz. Mensubu olduğunuz partinin belediyesini mi protesto ediyorsunuz. Yoksa halkın cumhuriyeti meydanlarda kutlamasını mı? Herkes şunu iyi bilmedir ki bizler cumhuriyet değerlerinin farkını yeni anlayanlardan değiliz. Tüm halkımız şunun farkındadır ki cumhuriyeti sözde değil özde benimseyenlerdeniz. Resmi törenlerde kişisel menfaatlerini ön planda tutmadık. Halkımız ulusal bayramları kişisel menfaat çıkarına kutlayanları da çok iyi bilmektedir.

 

İlçe Başkanı olduğunuz partinin sayın Kadın Kolları Başkanı ve sayın Gençlik Kolları Başkanı atamızın huzurundayken siz teşkilat başkanı olarak kendi programınıza katılmayarak samimiyetsizliğinizde zaten göstermiş oldu.

 

ETİKETLER
CHP ankara Gölbaşı Bülent Elikesik osman karaaslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500