Advert

Advert Advert
Cumhuriyet Bayramı kutlaması
Cumhuriyet Bayramı kutlaması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

Düzenlenen programa, Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Gölbaşı Belediye Meclis üyeleri, Öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen program şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

GAZİ GÖLBAŞI’NIDA GÖREV YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUM

Programda konuşan Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan;“Cumhuriyetin ilanı Türk tarihinin dönüm noktası ve milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin bir göstergesi ve modern bir milli devlet olma yolunda ki kararlılığının bir göstergesidir. Cumhuriyet Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hareketidir.  Kahraman milletimiz iradesine ve bağımsızlığına kast eden mihraplara, terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı milli mücadele döneminde olduğu gibi 15 Temmuz tarihinde de aynı kararlılıkla mücadele etmiş, vatan, bayrak ve istiklali söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan ölüme atlayabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu vesile ile ülkemizin birliği ve beraberliği için cansiparane bir şekilde mücadele eden karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan Gazi Gölbaşı’mızda görev yapmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

 Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı oratoryo ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 

ETİKETLER
Gölbaşı Kaymakamı Bilgihan 29 ekim cumhuriyet bayramı Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500