Advert
Pehlivan’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Pehlivan’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Pehlivan, Cumhuriyetin 94. yıldönümü dolaysıyla yayımladığı kutlama mesajında,

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'da yaktığı bağımsızlık ateşiyle tek yürek olarak başlatılan milli mücadelenin, yüce Türk milletinin büyük fedakarlıkları ve Türk ordusunun destansı kahramanlıkları sayesinde tüm güçlüklere karşın eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın, Türk milletinin var olma azminin, bağımsızlığa, birlik ve beraberliğe olan inancının, müteakibinde kurulan Cumhuriyetin ise yeniden dirilişin abideleşen simgesi olmuştur.

 

'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' esasıyla yola çıkan Türkiye Cumhuriyeti, bu evrensel ilkeyi bayraklaştıran bir devlet olarak Türk tarihinde özel bir yere sahiptir. Kurulduğu günden beri, yüce milletimizin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının dinamosu olan Cumhuriyet hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de milli birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur.

 

Türk tarihinin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesi Cumhuriyetin gurur verici atılım ve başarıları, geleceğe büyük bir ümitle bakmayı sağlamaktadır ve her türlü zorlu engelin aşılmasında güç vermiştir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan, millet, bayrak ve istiklal uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilere, şehitlere ve ailelerine şükran ve saygılarımı sunuyor, Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutluyorum”

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ersin Pehlivan başkanlığında MHP 29 ekim cumhuriyet bayramı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500