Advert
Gölbaşı’nda “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Konulu Seminer
Gölbaşı’nda “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi” Konulu Seminer
Gölbaşı Belediyesi’nce, “kadına yönelik şiddetin önlenmesi” konulu seminer düzenlendi.

Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminere Gölbaşılı kadınlar yoğun ilgi gösterirken erkeklerin katılmamasıda dikkatlerden kaçmadı.

 

Seminerde gazetemize açıklamada bulunan Gülsüm Karaağaç kadınlara şiddete uğradıklarında kendi haklarını nasıl savunacaklarını anlattıklarını söyledi.

Kadına yönelik şiddetin dünyanın her yerinde olduğunu belirten Psikolog Gülsüm Karaağaç “Kadına yönelik şiddet maalesef toplumuz çok fazladır. Buna yönelik eğitimlerimizi veriyoruz. Gecen yılda verdik” dedi.

Seminere sadece kadınların katılmasını eleştiren Karaağaç; “Maalesef bu eğitimlere sadece kadınlar katılıyor. Umudumuz o dur ki erkeklere de bu eğitimi verebilmektir. Eğitimle her şeyin düzeleceğine inanıyorum. Bu eğitimler sayesinde empati kurabileceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 Aile,Sosyal Politikalar Bakanlığın kadına yönelik şiddetin durdurulması için büyük caba sarf ettiğini vurgulayan Karaağaç, şiddete uğrayan kadınların alo 183 aramaları gerektiğini söyledi.

Psikolog Gülsüm Karaağaç; “Aile ve sosyal politikalar bakanlığı bu konuda gerçekten çok iyi çalışmalar yapıyor. Şiddet önleme ve izleme merkezleri var. Oralara başvuranları sığınma evlerine yerleştiriyorlar” diye konuştu.

 Seminere katılanlarda semineri düzenleyen Gölbaşı Belediyesine teşekkür etti.

Seminerin sonunda Gölbaşı Belediyesi semineri veren psikolog Gülsüm Karaağaç’a çiçek taktım etti. 

 

ETİKETLER
Ankara gölbaşı Kadına Yönelik Şiddet seminer Gölbaşı Belediyesi Ahmet yesevi Gülsüm Karaağaç
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500