Advert

Advert Advert
Ertuğrul Gazi Parkı rengârenk oldu
Ertuğrul Gazi Parkı rengârenk oldu
Pursaklar Belediyesi tarafından 20 dönümlük bir alana yapılan Ertuğrul Gazi Parkı yeni bir görünüme kavuştu. Şelalesi, renkli merdivenleri ve rengârenk çiçeklerle donatılan park vatandaşın ilgi odağı oldu.

Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçeyi yeşillendirmeye devam ediyor. İlçedeki 120’ye yakın parkı halkın hizmetine sunan Pursaklar Belediyesi her geçen gün yeşil alan sayısını arttırıyor. Bir taraftan yeni park çalışması yapan ekipler diğer taraftan da mevcut parkları yenileyip ihtiyaçlara göre değişiklik yapıyor.

Bu parklardan biri olan ve Eskiköy Caddesi’nin siluetini değiştiren Ertuğrul Gazi Parkı’nda bir dizi yenilik yapıldı. 20 dönümlük bir alana inşa edilen Ertuğrul Gazi Parkı yeni görünümüyle bölgenin siluetini değiştirdi.

İçerisinde 6 binden fazla ağaç, 7 bin çalı türü, 100 metre yürüyüş yolu, 7 bin 300 metre karelik yeşil alan, 9 kamelya, 4 pergule, spor aletleri, çocuk oyun grubu ve şelale bulunan park fotoğraf severlerin de en çok tercih ettiği mekân oldu. Çok sayıda çiçek saksısı ile donatılan park vatandaşları ağırlamak için hazır. 

 

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Ertuğrul Gazi Parkı Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500