Advert
Ali İhsan Güçlü’den Başaran’a tepki
Ali İhsan Güçlü’den Başaran’a tepki
MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Feramis Başaran'ın "Devlet Bahçeli ile beşli olduk" açıklamasına karşılık mecliste bir açıklama yaptı.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Feramis Başaran'ın  "Devlet Bahçeli ile beşli olduk" açıklamasına karşılık mecliste bir açıklama yaptı.

Güçlü "Genel başkanımızın bu tür söz ve söylemlerde kullanılması noktasında herkesi hak, hukuk ve had bilmeye davet ediyoruz." dedi.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü "Ak Parti adına konuşma yapan hatip arkadaşımız konuşmasında, genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile ilgili bazı cümleler sarf etmiştir. Konu ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe Teşkilatımız kamuoyundaki yanlış algılama ve anlaşılmaların önüne geçmek adına bir açıklama yapmıştır. Genel başkanımızın bu tür söz, söylemlerde kullanılması noktasındaki yanlışlık belirtilmiştir. Genel başkanımızın bu tür söz ve söylemlerde kullanılması noktasında herkesi hak, hukuk ve had bilmeye davet ediyoruz. Genel başkanımızın ve dünyanın her neresinde bir ülkücü var ise hepsinin tavrı nettir, tarafı bellidir. Tavrımız, tarafımız bellidir, nettir; tavrımız tarafımız devlettir, millettir, bayraktır, vatandır. Bunun dışında hiçbir tavrımız ve tarafımız yoktur ve yarım asırlık geçmişinde, şanlı mücadelesinde, ki bunu 80 sene öncesinde 5 bin yiğit evladını toprağa veren bu hareket binlerce evladını da mahpushanelerde, zindanlarda o çile doldurmuş bu hareket her zaman için gönüllü olarak bu milletin çilekeş evladı olmuştur ve bu noktada da özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra niye destek verdiğimizi 80 milyon Türk halkı ve Gölbaşı kamuoyu çok iyi bilmektedir. Bizim parti olarak hem genel merkez, hem genel başkan hem de Gölbaşı’nda siyaset yapan biz ülkücüler olarak tavrımız yukarıda belirttiğimiz ve pazartesi günü de belirttiğimiz gibi bin yıllık kardeşliğimizdir" diye konuştu.

 

Alparslan Türkeş Kültür merkezinin düğün salonu kiraya verilmesini eleştiren Güçlü, meclisten alınan bu karardan dönülmesini istedi.

Güçlü "Bu noktada bizim için son derece önemli olan ve kurucu liderimiz merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ismini taşıyan yukarıda hastane bölgesi dediğimiz bölgede bulunan Alparslan Türkeş Kompleksi içerisindeki kültür merkezinin düğün salonu olarak işletmeye verilmesi de ülkücüler olarak bizleri çok incitmiştir. Özellikle fiziki mekan olarak karşısının hastane olması o noktada da çok uygun bir işletme kanaatinde değiliz. Biz bu mevzu ile ilgili hassasiyetimizi dile getirdik Genel merkezimizde bu konunun üzerinde çok ısrarla duruyor. Bunu da hukuki olarak devletimizin en tepesine Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar da taşımak konusunda genel merkezimizin de bir kararlılığı var. Bununla ilgili bizim istediğimiz eski meclis kararlarıyla yazılar nasıl birleşiyorsa birleştirilip tarafımıza verilmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yaşanan gelişmelere kişisel olarak bakmadıklarının altını çizen MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Ali İhsan Güçlü; "Şundan kimsenin şüphesi olmasın biz hiçbir mevzuyu kişileştirmek istemiyoruz. Burada derdimiz davamız hukukilik, meşruluk ve kendi aramıza olan ağabeylik, kardeşlik, komşuluk, hemşerilik hukukunun bozulmadan bu Belediyenin bütçesinin ve halkımızın taleplerinin hepsinin birden örtüştürülmesidir. Bu noktada belediyemize her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

ETİKETLER
MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Alparslan Türkeş Kültür merkezi Ali İhsan Güçlü Devlet Bahçeli
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500