Advert

Advert Advert
Performans ve Bütçe Görüşmeleri
 Performans ve Bütçe Görüşmeleri
Gölbaşı Belediye Meclisi, 2017 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlık etti.

CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik, bütçe ve performans görüşmelerinde şunları kaydetti;

 

“Gölbaşı’nın sosyal, ekonomik ve kültürel alanda hak ettiği değeri alması burada ki herkesin ortak hedefidir. Gölbaşı halkı bizi gölbaşına hizmet etmek için buraya getirdi.  Ancak bu konuda eksiklerimiz devam etmektedir.  Mogan Gölü ve Konya Yolu ile belli bir aşama kaydettiğimiz doğrudur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

 

 

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLEMİYOR

 

 Buradan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine sesleniyorum. Gölbaşı’nda ulaşım en büyük sorun olmaya devam ediyor. Yeterli dolmuş ve otobüs olmamasından dolayı özellikle sabah ve akşam saatlerinde vatandaşlarımıza ciddi sorun teşkil etmektedir. Bu sorun Gölbaşı merkezle kalmayıp, İncek, Taşpınar ve Kızılcaşar mahallesini de kapsamaktadır. Ayrıca köpek barınağı halen ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Bu konudan vatandaşlarımızdan yoğun bir şekilde şikayetler alıyoruz. Sağlıklı bir ortamda hayvanların merkezimizden dışarı alınması için gerekli çalışmaların yapılmasını tüm gölbaşı halkı siz büyükşehir meclis üyelerimizden beklemektedir.

 

KONYA YOLU TRAFİK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

 

Konya yolu ve Haymana yolunda ki trafik sıkışıklığı Ankara’dan gelen ziyaretçilerimize çile olmaya devam etmektedir. En azından hafta sonlarında belli kavşaklara iki tane trafik polisi koymak bu kadar zor mudur?

 

KARŞIYAKA, GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ ÜVEY EVLAT MUAMELESİ

 

 İki yıl önceki konuşmamda hiçbir mahalleye üvey evlat muamelesi yapmayın demiştim. Sayın başkanda “hiçbir mahallemize üvey evlat muamelesi yapmıyoruz” diye cevap vermişti. Şimdi buradan soruyorum. Karşıyaka, Gaziosmanpaşa ve Haymana Yoluna ne yaptınız. Karşıyaka, Gaziosmanpaşa mahallesi sizin üvey evladınız mı?  Haymana caddesi cephe giydirme işi ne oldu. Bu süreçte orada bir çok yeni bina yapıldı. En azından belediyenin parasının boşa harcanmaması için yeni yapılan binaların belediyenin standartlarına uygun yapılması zorunlu tutulamaz mıydı?

 

BELEDİYE’YE ZARAR VERİLİYOR

 

 Üç aylık temizlik ihalesi bedeli olarak 1 milyon 198 bin olarak ihale edilmiş. Daha sonra ise 4 aylık temizlik ihale bedeli olarak. 1 milyon 148 bin olarak ihale edilmiş. En son yapılan ihalede ise 1 milyon 479 bin TL maliyetle ihale edilmişti. En son yapılan ihale ile daha önce ki ihale farkı 331 bin TL bu farkın belediyemize yıllık maliyeti 3 milyon 972 bin TL’dir.

 

ŞEHİTLİK ANIT’I  630 BİN TL’ YE YAPILDIĞI DOĞRUMUDUR?

15 Temmuz hain darbe girişiminde en fazla yara alan şehir gazi gölbaşımızdır. Bu bağlamda 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için yapılması gayet yerinde olan anıtın 630 bin TL’ ye yapıldığı doğrumudur. Belediyemiz tarafından şehir parkına yapılan dönme dolap maliyetinin 756 bin TL olduğu doğrumu?   Bu maliyetle belediyemizce bir kreş yapılıp dar gelirli aileler çocuklarına eğitim imkânı veremez miydik?

 

ETİKETLER
CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik Gölbaşı Belediye Meclisi Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay BÜTÇE
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500