Advert

Zehra Okullarında “Empati günü” etkinliği

Ankara Batıkent’te faaliyet gösteren Özel Zehra Okullarında “Empati Günü” etkinliği düzelendi.

Zehra Okullarında “Empati günü”  etkinliği
Zehra Okullarında “Empati günü”  etkinliği Murat YILDIZ

Zehra okullarından yapılan açıklamada;  okulun geleneksel olarak düzenlemiş olduğu empati günü etkinliğini bu sene de büyük bir ilgi katılım ile kutlandı.

 

Her yıl düzenlenen empati gününde amaç; öğrencilerin empati becerisini geliştirmek, farklılıklara karşı duyarlılık uyandırmaktır.

Bu kapsamda öğrenci, öğretmen, idareciler ve veliler yer değiştirdiler.

Öğrenciler; öğretmen ve personellerin yerine geçerek, Öğretmenlerde öğrencilerin yerine geçerek öğrencilerin duygularını anlamaya çalıştılar.   Düzenlenen etkinlikte Okulun İdarecileride okul personelinin yerine geçerek onlarla Empati kurdular.

 

Özel Zehra Okullarının İdaresi tarafından yapılan açıklamada ; “Empati kurma becerisi yüksek bireyler yetiştirerek,  duyarlılığı yüksek bir toplum inşa etmek. Bu şekilde farklılıklara saygı duyan, engeli vatandaşların sıkıntılarını analayabilen, hissedebilen farklı mesleklerdeki zorlukları algılayabilen bir toplum modelini oluşturmaktır. Böylece , “ aklı aydın, kalbi parlak nesiller ” yetiştirmek adına her yıl Ekimi ayında Anla ve yaşa sloganıyla tüm kurumlarımızda Empati Günü olarak kutluyoruz”

 

Okul idarecileri empati günü adına farklı kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.

Ankara Yenimahalle Zehra okulları empati günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
la şey     2017-10-09 vaaay süper..tebrikler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı