Advert

Advert Advert
Cemil Yıldırım Ortaokulunda aşure günü düzenlendi
Cemil Yıldırım Ortaokulunda aşure günü düzenlendi
Muharrem ayı dolayısıyla Gölbaşı'nda Cemil Yıldırım Ortaokulu'nun bahçesinde aşure günü düzenlendi.

Hayırsever iş adamı Cemil Yıldırım, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım öğrencilere aşureyi kendi elleriyle dağıttı.

 

Yoğun ilgi gören aşure gününe; iş adamı Cemil Yıldırım, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, Kırıkkale Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik,  Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda veli katıldı.

 

 Kendi adının verildiği okulda aşure dağıtan İşadamı Cemil Yıldırım burada yaptığı açıklamada okul yanında ki arazının lise yapmak şartıyla devlete bağışlayacağını söyledi.

Yıldırım “ okulumuzun yanında benim bir arsam var ben bu arsayı lise yaptırmak şartı ile devletime bağışlıyorum. Bir, iki sene içinde lisenin yapılmasını istiyorum. Bu okula geldiğim zaman çok mutlu oluyorum. Burada ki öğrencilerin hepsi benim torunlarım gibidir. Buraya geldiğimde gelip cemil amca sizmisiniz diye soruyorlar evet diyince elimi öpüyorlar. Onların mutluluklarını görünce bende çok mutlu oluyorum” dedi.

 

Cemil Yıldırım Okulu’nun arsasını da kendisinin bağışladığını belirten iş adamı Cemil Yıldırım “ hayrımı ben sağken gözümle görerek yapmak istiyorum. Çünkü bu çocukların mutluluklarını kendim görmek istiyorum. Bunu görünce de ben çok mutlu oluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etkinliğe katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise ; “ Allah hayırlı etsin. İnşallah kısa zamanda protokol yapılır. Bizde milli eğitimimize katkıda bulunur. Buraya kısa süre içerisinde lisemizi yaparız” dedi.

 

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden iş adamı Cemil Yıldırım’ın oğlu ve Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım;  “ Aşure bereket demek muharrem ayı bereket demek. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. İnşallah aşuremiz herkes için şifa olur. Babamın da söylediği bibi burası bir eğitim kompleksi olur. Gölbaşı bizim için önemli Ankara bizim için önemli, insanın bir doğduğu yer var birde doyduğu yer var Gölbaşı bizim doyduğumuz yerdir Bunun içinde başta babam olmak üzere bizler elimizden geldiği kadar vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz inşallah bu diğer hayırseverler için de örnek olur” şeklinde konuştu.

 

Etkinlikte ayrıca veliler, Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü  Adnan Gürbüz'e ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'a isteklerini ilettiler.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Cemil Yıldırım İş Adamı Cemil Yıldırım Erdoğan Yıldırım Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500