Advert
2.Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali
2.Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali
Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali’nin finalinde podyuma çıkan 360 kedi içerisinde Ankara Kedisi olan Azra birinci olup 10 bin TL ödül kazandı.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

50’si yurt dışından olmak üzere 360 kedinin katıldığı yarışmada Anatolia Angara Kedievi’nden Gülseli Korkmaz’ın kedisi Azra birinci olup 10 bin TL ödülün sahibi oldu.

 

Ödül töreninde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Amacımız nesli tükenme tehlikesinde olan Ankara Kedisine sahip çıkmak, bunu dünyaya tanıtmak ve hayvan sevgisini teşvik etmektir. Bizler televizyonlarda, gazetelerde kedilere işkence edildiği haberlerin görmek istemiyoruz. Bu tür güzel etkinliklerin haberini görmek ve herkesi hayvan sevgisine teşvik etmek istiyoruz” dedi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

2. Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında düzenlenen Fotoğraf Yarışması ve Geleneksel Türk Mutfağı yarışmasında dereceye girenlere de para ödülü verildi. Yarışması’nın mama sponsoru olan Advance firması ise tüm katılımcılara mama hediye etti.

 

Anneliese Hackmann: “Selçuk Başkanı tebrik ediyorum”

 

Dünya Kedi Irkları Derneği Başkanı Anneliase Hackmann yarışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Selçuk Çetin’in böyle güzel bir yarışma düzenlemesi, hayvan sevgisini teşvik etmesini takdir ediyorum, kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisini Koruma, Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’ni de incelediklerini ifade eden Hackmann “Böyle bir merkez dünyaya örnektir. Kedilere özel bir mekan yapmışlar, inceledik ve çok beğendik. Pursaklar Belediyesi çok önemli bir çalışmaya imza attı. Bizleri çok iyi ağırladılar” diyerek duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Yarışma sonunda Azra Gülseli Korkmaz'a ait "Azra" isimli Ankara Kedisi birinci, Feron Jean'a ait "Michel" isimli "Devon Rex" cinsi kedi ikinci ve Yeşim Durmuş'a ait "Volkyrie" isimli "British Longhair" cinsi kedi üçüncü oldu. Birinci kedinin sahibine 10 bin, ikinciye 6 bin üçüncüye ise 4 bin lira para ödülü verildi.

 

Fotoğraf ve yemek yarışması ödülleri sahibini buldu

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Kapsamında düzenlenen Fotoğraf Yarışması ve Yemek Yarışmasında derece elde edenlere de ödülleri verildi. Yarışmanın birincilerine 2 bin TL, ikincilerine bin TL, üçüncülerine ise 500 TL ödül verildi.

7’den 77’ye herkesin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada birbirinden güzel kediler hem uluslararası hakemler önünde hem de davetliler önünde hünerlerini sergiledi. Programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Başbakanlık Müşaviri Hürriyet Ersoy ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ETİKETLER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500