Advert
Advert
Advert
-Pursaklar’da yemek yarışması yapıldı

Pursaklarda Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımlarına yönelik yemek yarışması düzenlendi açıldı.

-Pursaklar’da yemek yarışması yapıldı
Advert

Pursaklarda ilçesinde Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımlarına yönelik yemek yarışması Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlendi.

Yarışmacıların 120 dakikada yaptığı Anadolu’ya ait yöresel lezzetler, jürinin beğenisine sunuldu.

Yemekleri tadan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Belediye olarak yavrularımız bu tecrübeyi bir yerde kazanamaz dedik, değerli ustalarımla hem de öğrencilerimizle güzel bir yemek yarışması daha yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin değişik illerinden gelen yarışmacılardan dolayı memnun olduğunu belirten Çetin şu ifadeleri kullandı, “Türkiye’nin değişik illerinden gelen hemşerilerimiz bizim için baş tacı. Hepsine teşekkür ediyoruz.”

Ardından Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında düzenlenen “ANKARA” temalı fotoğraf yarışmasının sergi açılışını yapan Selçuk Çetin, Ankara kedisinin önemine değindi.

Çetin, “ İngiliz kraliyet saraylarında bile bizim kedimiz var ama biz bunun değerini tam manası ile bilmiyoruz. Kaybolmaya yüz tutan değerimizi kaybetmemek adına burada biz hem Ankara kedisini çoğaltacağız hem de ona sahip çıktığımızın bir göstergesi olarak bu festivalleri düzenliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Pursaklar Uluslararası Kedi Güzellik Festivali fotoğraf yarışması Ankara kedi yemek yarışması Anadolu yöresel lezzetler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
DIŞ CEPHE kaplama başladı
DIŞ CEPHE kaplama başladı
Pazartesi Buluşmaları devam ediyor
Pazartesi Buluşmaları devam ediyor