Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 07-10-2017 16:10   Güncelleme : 07-10-2017 16:10

-Pursaklar’da yemek yarışması yapıldı

Pursaklarda Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımlarına yönelik yemek yarışması düzenlendi açıldı.

-Pursaklar’da yemek yarışması yapıldı

Pursaklarda ilçesinde Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımlarına yönelik yemek yarışması Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlendi.

Yarışmacıların 120 dakikada yaptığı Anadolu’ya ait yöresel lezzetler, jürinin beğenisine sunuldu.

Yemekleri tadan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Belediye olarak yavrularımız bu tecrübeyi bir yerde kazanamaz dedik, değerli ustalarımla hem de öğrencilerimizle güzel bir yemek yarışması daha yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin değişik illerinden gelen yarışmacılardan dolayı memnun olduğunu belirten Çetin şu ifadeleri kullandı, “Türkiye’nin değişik illerinden gelen hemşerilerimiz bizim için baş tacı. Hepsine teşekkür ediyoruz.”

Ardından Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında düzenlenen “ANKARA” temalı fotoğraf yarışmasının sergi açılışını yapan Selçuk Çetin, Ankara kedisinin önemine değindi.

Çetin, “ İngiliz kraliyet saraylarında bile bizim kedimiz var ama biz bunun değerini tam manası ile bilmiyoruz. Kaybolmaya yüz tutan değerimizi kaybetmemek adına burada biz hem Ankara kedisini çoğaltacağız hem de ona sahip çıktığımızın bir göstergesi olarak bu festivalleri düzenliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA