Advert

Advert Advert
Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısı yapıldı
Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısı yapıldı
Gölbaşı Belediye Meclisi Ekim ayı birinci birleşimi yapıldı.

Belediye Başkanı Fatih Duruay başkanlığında gerçekleştirilen mecliste, Ankara Büyükşehir Belediyesi,  Bilkent'te yapımı devam eden 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesi'ni kentin dört bir yanına bağlayacak ve 33 kilometre uzunluğunda bulvarlar, 29 köprülü kavşak, geçit ve 2 tünelden oluşan Hastaneler bölgesi yol çalışmaları hakkında meclis bilgilendirildi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ; “Konya Yolu alternatifi olmayan bir yoldu. Gölbaşı'nın içerisinden de dahil olmak üzere Haymana Yolu Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafında 3 şeride çıkartılmasına rağmen halen trafiği kaldıracak düzeyde değildi. Çokta yoğun kullanılan bir yoldu. 4x4 olarak yapılıyor. Şehir Hastanesine ulaşımımızı rahatlatacak Eskişehir yoluna gidilmesini rahatlatacak. İkinci bir çevre yolu vazifesini de görecek Gölbaşımıza hayırlı olsun" dedi.

Konya Yolu yapımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Duruay “Allah nasip ederse bu sene de Konya Yoluna başlarız bununla ilgili çok güzel gelişmeler var. Bu sene büyük bir ihtimalle temelini atarız diye düşünüyoruz. Eğer bu sene atamazsak seneye Şubat Mart ayı gibi oranın temeli atılacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili mecliste bir açıklama yapan MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanı, Gölbaşı Belediyesi MHP Meclis Üyesi Ramazan Şimşek, yapılacak olan yolun Gölbaşı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Şimşek ; “Gölbaşı'nda Haymana Yoluna alternatif bir yol olacak. Haymana Yolunu Cumartesi Pazar yoğunluğunu azaltacak. Gölbaşına katkısı olacağını düşünüyoruz. Buradan Bozantı yoluna kadar da bağlantısı yapılacak Ankara’nın Nüfusu büyüdükçe araç sayısı da artması sebebiyle böyle bir çalışmaya gidildi. İnşallah Gölbaşımıza hayırlı olur emeği geçenlere teşekkür ederiz"  dedi.

Ak Parti Gölbaşı Belediye Meclis Grubu adına mecliste açıklamalarda bulunan Ak Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Ahmet Turan Kaya  ise  “OTTÜ arazisinden geçecek olan bu yol, Çevre yolu ve haymana yolu arası 35km olacak. Çevre yolundan Şehir hastanesine kadar Diyanet işleri Başkanlığının camisine kadar yapılıyor. Dallas yolundan 50 metre aşağıya kadar İncek Bulvarına bağlanıyor.  Yol 7-8 aya kadar tamamlanacak” dedi

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Meclis Toplantısı Hastaneler Yolu Ankara Büyükşehir Belediyesi Fatih Duruay Ak Parti MHP
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500