Advert

Advert Advert
Gölbaşı’nda ‘Model Uçak Serbest Uçuş’ yarışmasının ödül töreni düzenlendi
Gölbaşı’nda  ‘Model Uçak Serbest Uçuş’ yarışmasının ödül töreni düzenlendi
Türk Hava Kurumu, Yenimahalle Havacılık Kulübü ile birlikte 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılan ’Model Uçak Serbest Uçuş Anadolu Kupasın’ da dereceye girenler için Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ödül töreni düzenlendi.

Türk Hava Kurumu, Yenimahalle Havacılık Kulübü ile birlikte 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılan ’Model Uçak Serbest Uçuş Anadolu Kupasın’ da dereceye girenler için Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ödül töreni düzenlendi.

 

Atatürk sahil parkında yapılan programla gerçekleştirilen programda Yamaç Paraşütü, Yelken Kanat ve Uzaktan Kumandalı Model Uçak Gösterileri düzenlendi.

 

Atatürk sahil parkında gerçekleştirilen programa, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, THK Genel Sekreteri Salim Kaya, , Gölbaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Hayati Çal, THK Teftiş Kurulu Başkanı Yücel Zengin, THK Gölbaşı Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, THK Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Bayram Duman ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, sporun her dalına önem verdiklerini ifade ederek,

“Bu tür organizasyonlarla gençlerin sokaklardan kurtulması ve boş vakitlerini daha bilinçli, güzel, eğlenceli ve öğretisel olarak yapmaları konusunda da elimizden geleni yapacağız. Havacılıkla ilgili bölümü kendi spor kulübümüzde de açacağız. Gölbaşı’nda ki gençlerimize de bu sporu yaptıracağız” dedi.

THK Genel Sekreteri Salim Kaya ise, “ Hava sporları her gecen gün ülkemizin her yerinde daha çok bilinir hale geldi. Bu tesadüf değil, kurum ve kuruma dönül vermiş olanların verdiği emekler ve sürdürülen yoğun çalışmalar ile milletimizin yoğun destekleri sonucu oldu” dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından, Model Uçak Serbest Uçuş Anadolu Kupasında dereceye girenlere kupa ve madalyaları takdim edildi.

Programda THK Genel Sekreteri Salim Kaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’a plaket taktım etti. Duruay ise, THK Genel Sekreteri Salim Kaya’ya fincan takımı hediye etti.

 Ödül töreni sonrasında Yamaç Paraşütü, Yelken Kanat ve Uzaktan Kumandalı Model Uçak Gösterileri düzenlendi.  Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı THK Model Uçak Serbest Uçuş Ödül Töreni Salim Kaya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500