Advert
MHP'de İstişare Toplantısı
MHP'de İstişare Toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı ilçe Başkanlığı ilçe istişare toplantısı yaptı.

Birincisi düzenlenen İstişare toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Gölbaşında Bahçeli Park düğün salonunda gerçekleştirilen İstişare toplantısı, Şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

İstişarede bir konuşma yapan, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatının yol haritasını açıkladı.

İşte pehlivanın konuşmasının tamamı

 

 “Bu mecliste istişareden kasıt, herkesin kişileri eleştirdiği, birbirini suçladığı, halen birbirinde hata aradığı mahkeme vazifesi görmek değil, hareketimizin iktidar yolunda bize engel teşkil edecek yaraların sarıldığı, yanlış anlaşılmaların giderildiği, geçmiş dargınlıklara bir son verildiği, gelecek için umut vadeden fikirlerin ifade edilip hayata geçirildiği, birliğimizin ve bütünlüğümüzün inşa edildiği, ülkücü edebe yakışır bir şekilde sorunların ve çözümlerin ifade edildiği bir geleneği devam ettirmektir.

 

 Akıl, tek başına, olaylar karşısında doğru karar vermeye yarayan, Rabbimizin bize ihsanıdır. İrade-i Cüz’iyemizdir. Akılla baktığımızda, karşımızdaki madalyonun sadece bir yüzünü görürüz veya söylenen bir sözün sadece topluma açık manasını anlayabiliriz. Akılla zahire göre karar veririz. Bu anlamda akıl, Şeriat kapısının harcıdır.

 

Feraseti tanımlamak için ‘ruh bilimi, anlayış, seziş, sezgi, öngörü’ gibi karşılıklar kullanılır. Doğru tanımlamalardır. Ancak, ferasette tıpkı akıl gibi Rabbimizin bize ihsanıdır.

 

Akıl ve feraset birlikte olduğunda, karşımızdaki madalyonun her iki yüzünü de görebiliriz. Veya söylenen bir sözün, hem topluma açık manasını anlarız, hem de asıl anlatmak istediğini anlarız. İşte bu nedenlerden dolayı, atalarımız evlatlarına ve sevdiklerine dua ederken “Allah akıl ve feraset versin.” diye dua etmişlerdir.

 

Türk Milliyetçiliği’nin vücut bulduğu Milliyetçi Hareket Partisi yegâne adresimizdir.

Devletimizin bugüne dek karşılaştığı tüm sorunlarda, ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kasteden hainlerin 15 Temmuzdaki darbe girişimi de dahil olmak üzere vatanımızın ve milletimizin varlığı, birliği adına bizlere yol göstermiş, Türk Dünyasının sesi olmuş, “Gerekirse Kerkük için beş bin ülkücü savaşmaya hazır.” diyerek Türkmeneli meselesinde ve tüm dünya Türklüğü için hassasiyet gösteren, akıl ve feraseti bilgelikle yoğurmuş Devlet Bahçeli Beyefendi Liderimizdir.

Genel başkanımızın dışında hiçbir ses ve sözün hareketimize yön verecek tesiri ve kıymeti olmaz ve olamaz. Biz talimatımızı Genel Başkanımızdan ve teşkilatımızdan alırız. Dışarıdan yorumlarla, sosyal medya kahramanlıklarıyla ülküdaşlarımıza yön vermek kimsenin hakkı da haddi de değildir. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kişisel gruplar oluşturup, menfaat veya umut dağıtarak hareketimizi bölmeye teşebbüs eden kimseye itibarımız yoktur.

 

Aynı şekilde Gölbaşımızda da Türk Milliyetçiliğinin tek adresi teşkilattır. Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı ilçe başkanlığıdır. Hiç kimsenin kendi etrafında üç beş kişiyle oluşturacağı mikro gruplara rızamız da müsaademiz de yoktur. Milliyetçi Hareket adına söz söyleyecek, yön verecek, karar verecek tek adres Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’den aldığımız yetkiyle teşkilattır. Her bir ülküdaşımız teşkilatıyla birlikte hareket edecek, teşkilatının talimatları doğrultusunda vazifesini icra edecektir. Kimse kendisine paralel yollar, paralel teşkilatlar kurmaya çalışmamalıdır. Gölbaşımızda nihai hedefe ulaşmayı istiyorsak gerçek manada samimiyetimizi ortaya koymaktan ve teşkilatımızı güçlü kılmaktan başka seçeneğimiz yoktur.

 

Gölbaşımız nüfus bakımından her geçen gün büyümekte sorumluluklarımız artmaktadır. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ilçemizde daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Daha sağlıklı bir nesil yetişmesi için madde bağımlılığı gibi her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına mücadelemiz sürecektir. Gölbaşının sadece yapısal veya fiziksel değil kendi kültürel ve öz değerlerini de koruması yolunda bugüne kadar gerekli rolü üstlendik bundan sonrada devam edeceğiz. Nitekim yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı ve belediye meclis toplantılarında Gölbaşı halkına ait olan arazilerin satış ve kiralama yoluyla birilerine verilmesine karşı duruşumuz, mevcut yerel yönetimin seçim zamanı halka verdiği vaatleri yerine getiremediğini defalarca dile getirerek bu konudaki tavrımızı ortaya koymamız bundandır.

 

Öncelikle birbirimize sımsıkı bağlanacağız. Ardından adım adım, sokak sokak, cadde cadde, mahalle Gölbaşı’nı kucaklayacağız. Ancak bu sayede Bedr’in aslanları gibi muzaffer olup, hareketimizi hem yerelde hem de genelde iktidar yapacağız. Aksi halde Uhud’da dağı terk eden okçular gibi hem kendimizi, hem de kutsal davamızı mağlubiyete mahkûm etmiş olacağız.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı MHP İstişare Toplantısı Erken Haberal Fatih Çetinkaya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500