Advert

Advert Advert
MHP'de İstişare Toplantısı
MHP'de İstişare Toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı ilçe Başkanlığı ilçe istişare toplantısı yaptı.

Birincisi düzenlenen İstişare toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Burak Fındıkçı, MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Gölbaşında Bahçeli Park düğün salonunda gerçekleştirilen İstişare toplantısı, Şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 

İstişare toplantısında bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin  (IKBY) bağımsızlık referandumu düzenlenmesinin 11 Eylül saldırısından sonra Amerika’nın Ortadoğu haritasını şekillendirmesi sonucu olduğunu söyledi.

 

 Çetinkaya;   “ 11 Eylül 2001 yılında Dünya Ticaret Merkezine bir saldırı düzenlendi. 3 bin kişi hayatını kaybetti. Yer yerinden oynadı. Çok dar bir zamanda oğul Bush’tan bir ifade duyduk. Ama Konunun ne olduğu neden olduğu dünya ülkelerinde tartışılırken, oğul Bush haçlı seferi diye bir tabir kullandı. Küresel İslami Terör adı altından bir hedef gösterdi.  Dedi ki “Haçlı Seferi zaman içerisinde sonuç alacaktır.”  Dünyanın yörüngesini değiştiren bu büyük felaket, bu gün bile yaşadığımız her hadisenin bir parçası olan ve 16 yıl geçmesine rağmen bir sürecin devam ettiğini yanı başımızda gördüğümüz bu olayın başlangıcı ile ilgili çok öncesinde filmlerde ve dizilerde sublimınal mesajların olduğu ifade edildi. Bunun sonrasında el kaide'nin merkezi dedikleri ve bu terör saldırısını onların yaptıklarını ifade ederek,  Afganistan’a bir çıkartma yapıldı. 11 yıl sürdü. 60 bin Afganlı hayatını kaybetti. Bu 11 yıl içerisinde ırak’a çıkartma yapıldı. 9 yıl sürdü. Bir buçuk milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Dönemin Amerikalı Diş İşleri Bakanı Condoleezza Rice Türkiye’de bu ifadeyi kullandı. Dedi ki “ büyük Ortadoğu projesi artık günümüzde dünya’nın yeni sınırlarını belirleyecek” neden çünkü büyük ülkeleri tehdit edenlerin İslam ülkelerinde ortaya çıkan terör örgütleri olduğu ifade edilerek, bunların temizleneceği ve dünyanın yeniden bir şekil alacağı ifade edildi.  Irak, Suriye, Mısır, Libya buralara hep demokrasi ve özgürlük getirdiler. Bu demokrasi ve özgürlüğün bedelini milyonlarca insan canı ile ödedi” dedi.

Fatih Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti;

“Büyük Ortadoğu puzzle parçalarının tamamlanmak üzere olduğu bir dönemde Türk milletinin Milliyetçi Harekate ihtiyacı vardır. Milliyetçi Harekatının Lideri Devlet Bahçeli beyefendinin tecrübelerine ihtiyacı vardır. Bu gün bu ülkeyi yönetenler bile Milliyetçi Harekatının Genel Başkanın siyasi tecrübeleri ile telkin oluyorlar.   Doğruda yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin  (IKBY) referandumla bağımsız Kürdistan için dört aşamalı yol haritasının ilkini gerçekleştirdiğini söyleyen MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ; “ Birincisi bağımsızlık kararı süreci, İkincisi ırak merkezi hükümeti ile bağımsızlık müzakereleri süreci, üçüncüsü resmi bağımsızlık ilan süreci, dördüncüsü ise bağımsızlığın uluslar arası platformda tanınma sürecidir. Şuan ki gelinen aşama birinci aşamadır. Bağımsızlık kararı süreci 25 Ekimde ki yapılan referandumda verilmiştir. Referandum otomatik olarak hukuki hiçbir sonuç doğurmayacaktır. Lakin Barzani referandum sonuçlarına dayanarak hemen bağımsızlıkta ilan etmeyecektir. Bağımsızlık kararı bağlayıcıdır. Zamana yayılarak uygulamaya konulacaktır” dedi.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı MHP İstişare Toplantısı Erken Haberal Fatih Çetinkaya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500