Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 24-09-2017 19:02   Güncelleme : 24-09-2017 19:02

Büyük Birlik Partisi İlçe kongresi yapıldı

BBP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresinde mevcut başkan Mücahit Durgut yeniden başkan seçildi.

Büyük Birlik Partisi İlçe kongresi yapıldı

BBP Gölbaşı İlçe binasında gerçekleşen kongrede Mücahit Durgut, tek adaylı girdiği seçimde yeniden başkan seçildi.

 

BBP Gölbaşı İlçe Kongresine katılan BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Kuzey Irakta yapılacak olan referanduma tepki gösterdi.

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç yaptığı açıklamada; “Türkiye’ye rağmen, daha da ötesi Büyük Birlik camiasına ve Alperenlere rağmen bunu yaparsanız orayı sızın kafanıza geçiririz. Cephe ise cephe, yaşımız 7 olsun 77 olsun hepimiz oraya gideriz.  Bir Türkmen gibi nasıl ki onlar Anadolu’ da, Çanakkale de çarpışmışlarsa, bizde orada çarpışırız, şehit oluruz ama rüyalarınızı kâbusa çeviririz, aklınızı başınıza alın. Ben hala ümit ediyorum ve inanıyorum zaman vardır, gelin bu sevdan da vazgeçin” dedi.

Kuzey Irakta yapılacak olan referanduma ilişkin sert açıklamalarda bulunan BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç “PKK’lılar ve daha düne kadar bizim cebine koyduğumuz pasaport ve harçlıklarla gezen ve sınırının dışına çıkabilen ne idiği belirsiz Barzani almış olduğu kararı dünyanın tamamı tanımış olsa bile Türkiye asla tanımayacaktır. Ne Irak anayasası,  nede bölgesel Kürt yönetiminin anayasasında böyle bir referandumun yapılması ile alakalı hiçbir madde, hüküm ve cümle ve kelime yoktur. Bu referandum genel başkanımızın deyimiyle korsan bir referandumdur. Türkiye’nin bunu tanıması, kabul etmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu.

PKK, PYD ,YPG ve Barzani’nin Kürtleri temsil etmediğini belirten BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç; “Türkler ve Kürtler kardeştir. Bu unsurlar bizim ortak düşmanlarımızdır. Bakın alenen tek destek çıkan devlet kimdir İsrail’dir. Benim Kürt kökenli kardeşlerimin dönüp bu desteği verenlere kim olduklarına kimin cılız ses çıkaran ve onları palazlandıran ülkelere iyi bakmaları lazım. Irak’ın kuzeyinde kurulmaya çalışılan ve devamında İran’ın bir bölümü, Türkiye’nin güneyinin bir bölümü ve Suriye’nin PYD’ ye teslim edilen bölümleri de birleştirilerek ikinci bir İsrail oluşturulmaya çalışılıyor. Bunu görmemek için ya akılda bir noksanlık söz konusu olması lazım ya sağır ya da kör olması lazım.  Ya da hain olmak lazım bunun daha ötesi yoktur” ifadelerini kullandı.

Milli Güvenlik Kurulun ve TBMM’de alınan sınır ötesi operasyon için tezkere kararından dolayı teşekkür eden Tunç,  “Aylardır söylediğimiz şu idi ülkemizi yönetenlere,  bu dedikodular başladığı günden itibaren, ciddi tedbirler alın sınırları kapatın. Hapsedin bunları oraya bizim 1919 Lozan antlaşması gereği ve Ankara antlaşması gereği orada haklarımızın olduğunu söyleyin bunlar için girişimde bulunan nihayet birkaç gündür Milli Güvenlik Kurulunun almış olduğu kararlar ve dünde TBMM’nin almış olduğu karar. PKK’nın uzantıları dışında ki tüm siyasi partilerimiz hepsine teşekkür ediyorum. Sınır ötesi tezkereyi uzatmaları ve ülkeyi yönetenlere vermiş olduğu yetkilerden dolayı teşekkür ediyorum. Ciddi bir karar almış bulunmaktadır” diye konuştu.

 

Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Mahir Alay ise ilçe kongresinin hayırlı olması temennisinde bulunarak;  “Gölbaşı ilçemizde devam eden kongrelerimizi yenilenmiş ve daha da güçlenmiş kadromuzla tamamlayıp yeni, güçlü bir Ankara için bismillah diyerek başlattığımız yeni dönem çalışmalarımızda, bugüne kadar partimizde görev almış ya da hareketlerimize gönül vermiş, bu güne kadar hareketimiz içinde aktif rol almasa da adı hiçbir ihanete ve kirli işe bulaşmamış, bu dikenli yolda bende varım diyen nitelikli kaliteli faktör olarak herkesi Ankara ilçe teşkilatı içerisinde aktif rol ve sorumluluk almaya, yeni dönem siyasetinde hedef 2019 Türkiye’sini Büyük Birlik Partisi yönetimine, etkin katılım sağlamaya ve hep birlikte 30 Eylül 2017 tarihinde yapacağımız Ankara il kongresine tüm dava arkadaşlarımızı ve halkımızı davet ediyorum” dedi. 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kongreye telgraf göndererek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından yapılan seçinde başkan Mücahit Durgut yeniden başkan seçildi.

 BBP ilçe binasında gerçekleşen kongreye BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Mahir Alay, Eksen Sendikası Genel Sekreteri Ramazan Kağnıcı, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Gölbaşı Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu,  Gölbaşı Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Gökhan Koçak, Gölbaşı Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili Ali İhsan Güçlü partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA