Advert

Advert Advert
İsa Albut’dan Ahilik Haftası açıklaması
İsa Albut’dan Ahilik Haftası açıklaması
​Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, ahilik haftasını kutladı.

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, ahilik haftasını kutladı.

 

Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut, Temelleri Ahi Evran-ı Veli tarafından atılan Ahilik kültürünün yıllardır esnaflara ve zanaatkara yol gösterdiğini belirtti.

 

İsa Albut, yıllar önce temeli atılan bu kültürün medeniyetin gelişmesine ticaret, kültür ve ekonominin ilerlemesine katkı sunduğunu belirterek;

 

“Bizim için önemli olan bundan sonra ki süreçte, ahilik kültürünün toplumumuzda unutulmasından ziyade, canlandırmak fakat bu canlandırmayı yaparken günümüz şartlarına uygun şekil de hemde ahiliği en üst seviyeye taşımak olacak. Biz artık günümüz çerçevesinde meslek edinme yolunda, meslek liselerinde öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimize de bir işin yapılabilirliği değil, ahilik kültürü çerçevesinde helal kazanç, doğru ticaret ahilik kültürünün temelini oluşturan değerlerin tanıtarak onları en iyi şekilde iyi bir iş yapan usta değide, ahi geleneğine uygun yetişmelerini sağlaya bilmek için yıl içerisinde faaliyetlerimizi planlıyoruz, bu faaliyetler içerisinde gelişen gençlerimizin de tanıtmak geliştirmek istiyoruz”  dedi.

 

Ahilik Haftasının Ankara Esnaf Odası Birliği, tarafından düzenlenen bazı etkinlikler kutlandığını vurgulayan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut “ Ahilik haftası Ankara Esnaf Odası Birliği Başkanlığında bulunan tüm odaların katılımıyla bu programlar gerçekleşti ve gerçekleşmeye de devam ediyor. Biz de bu programlar kapsamında faaliyetlere katıldık. Gölbaşında ki daha önce yaptığımız ahilik beyi ile ilgili çalışmalarımızın tanıtımını, bundan sonra ki yapılacak olan çalışmalar için fikir edinerek ilerleyen zamanda bu kültürle alakalı daha yaygın halde toplumumuza kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı GESO İsa Albut Ahilik Haftası
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500