Advert
Advert
Advert
Gölbaşı’nda sazlık yangını

Gölbaşı’nda bulunan Mogan Gölü kenarındaki sazlıkta yangın çıktı.

Gölbaşı’nda sazlık yangını
Advert

Gölbaşı’nda bulunan Mogan Gölü kenarındaki sazlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Sabah saatlerinde başlayan yangına, Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 1 helikopter, 4 arasöz, Ankara Büyükşehir ile Gölbaşı Belediyesi itfaiyeleri, Ankara Bölge Orman Müdürlüğü ekiplerinin de içinde bulunduğu 20'ye yakın itfaiye ekibi müdahalede bulunuldu.
 Ekipler rüzgâr nedeniyle yangını kontrol altına almakta zorluk çekti. İtfaiye ekipler sabah saatlerinde başlayan yangını akşam saat 4’te kontrol altına aldı.
Yangının çıktığı alanda çok sayıda kuş türünün yaşam alanı olduğu bilgisine ulaşıldı. Yangında, büyük bir alan zarar gördü. 
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yangın alanına gelerek söndürme çalışmalarını kontrol etti.
 Yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldı.
 Valilikten yapılan açıklamaya göre: Vali Topaca "Mogan Gölü çevresindeki yangın çok büyük bir yangın değil ama tabii doğal ortamın olduğu bir yer. Gölün etrafındaki sulak alanların iç bölgesinde bir yangın oldu. Şu an çok ciddi bir sorun yok. Toplantı öncesinde aldığım bilgilerde yangın kontrol altına alınmıştı. Geçmiş olsun. Allah o tür afet, yangın, felaketi milletimize göstermesin."

Ankara Gölbaşı Yangın Mogan Gölü Sazlık Alan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
DIŞ CEPHE kaplama başladı
DIŞ CEPHE kaplama başladı
Pazartesi Buluşmaları devam ediyor
Pazartesi Buluşmaları devam ediyor