Advert

Advert Advert
19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
Gölbaşı’nda 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtının önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ne geçildi ve Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 19 Eylül Gaziler Günü anma programı düzenlendi.

Anma programda, Ahmet Alper Dinçer Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Adem Çelik günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Ardından öğrencileri tarafından Gaziler Günü’ne itafen oratoryo gösterisi düzenlendi. Sonrasında gazilere ve ailelerine Gölbaşı Belediyesi tarafından Akalın tesislerinde öğlen yemeği ikram edildi.

 Yemekte konuşan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan Gazilerin gününü kutlayandı.

Bilgihan “ Gazilik ve Şehitlik ülkemiz için, milletimiz ve bu topraklar için en kutsal mertebelerdir. Canını, kanını ülkesi için vatanın birlik ve beraberliği ve bir arada yaşamak için gözünü kırpmadan feda eden şehitlerimiz ve gazilerimize şükranla anıyoruz.

Törene Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, Halk Eğitim Müdürü Hakan Uçar, siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri gaziler ve öğrenciler katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Tülay Baydar Bilgihan Fatih Duruay Gaziler Günü 19 Eylül
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500