Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 19-09-2017 11:38   Güncelleme : 19-09-2017 11:38

Seminere Davet

Akçakuzu Derneğinin Düzenleyeceği Seminere Davetlisiniz..

Seminere Davet

Ortadoğu'nun yeniden inşa edilmeye girişildiği günümüzde, Güney sınırımızda meydana gelen gelen gelişmeler Türkiye'nin iç yapısını da tehdit eder boyutlara gelmiştir. Irak'ın kuzeyinde Barzani'nin yapacaklarını ısrarla açıkladığı referandum sadece o bölgeyi değil ülkemizde yakından ilgilendirmektedir. Çünkü "Türkiye'nin güvenliği Kerkük'ten başlar" sözü dikkate alındığı yanı başımızda oynanan oyunun boyutlarını daha iyi anlamış olacağız.  Yaklaşık kırk yıl önce, önce nüfusun yüzde doksanı Türkmen olan Türkmen kenti Kerkük bugün tehlikeli bir oyunun içine çekilmektedir. Sistematik bir şekilde nüfus yapısı değiştirilmiştir. Ecdat zamanında huzurlu bir ortam içinde yaşayan Arap ,Türkmen, Kürt  ahali şimdi Emperyalistler ve onların uşakları eliyle düşman haline gelmişlerdir. Oyun kurucularının oyunu bozabilecek tek ülke Türkiye Cumhuriyetidir. Devletimiz sosyal siyasal ve ekonomik olarak ne kadar güçlü olursa o kadar söz sahibi olacaktır. Bize düşende bu sorumluluk ve bilinçle hareket etmektir. Günlük sosyal ve siyasal çekişmeler birliğimizi zedelemektedir. Aklıselimle hareket edip toplumsal birliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Bu yönde yerel ve genel politikalar üretmeliyiz. Aksi takdirde Allah muhafaza bu günlerimizi ararız.

Gönül coğrafyası diye tabir ettiğimiz hiçbir bölgenin diğerinden farkı yoktur, olmamalıdır. Arakan neyse Filistin neyse Doğu Türkistan neyse Bosna neyse Musul'da odur. Kerkük'te odur. Hepsinde yaşanan zulme haksızlığa hukuksuzluğa ve insanlık dışı muamelelere karşıyız. Bu halklar ve bölgelerle ilgili her türlü ayrımcılığı da reddediyoruz. Bunu yapanlarda bu yanlıştan vazgeçsinler. İnsan olarak bu kötü fiil ve faillere karşı tavrımız net olmalıdır.

Bölgemizde oynanan oyunun farkına varalım. Gereken tedbirleri behamahal alalım. Hiçbir bedel ödemeden rahat ve huzur bekleyemeyiz.

Kerkük için kamuoyu oluşturma adına üzerimize düşeni yapmak tarihi, vicdani ve insani görevimizdir. Oradaki kardeşlerimizde kendilerini yalnız hissetmesin. Canımız, malımız ve ruhumuzla yanlarındayız. Allah’ın izniyle kıyamete kadar var olacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kıymetli yöneticileri gücü nispetinde tüm mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam edecektir.

Hiç kimse ümitsizliğe kapılmasın bu aziz millet var oldukça "KERKÜK TÜRKTÜR TÜRK KALACAKTIR “diyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Tarih : 22.09.2017 - Cuma

Saat : 20:00 

Yer : Akçakuzu Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği

Adres : Karanfil Cd. 939. Sk.14/A Gölbaşı - Ankara

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA