Advert

Seminere Davet

Akçakuzu Derneğinin Düzenleyeceği Seminere Davetlisiniz..

Seminere Davet
Seminere Davet Nisa Sayar

Ortadoğu'nun yeniden inşa edilmeye girişildiği günümüzde, Güney sınırımızda meydana gelen gelen gelişmeler Türkiye'nin iç yapısını da tehdit eder boyutlara gelmiştir. Irak'ın kuzeyinde Barzani'nin yapacaklarını ısrarla açıkladığı referandum sadece o bölgeyi değil ülkemizde yakından ilgilendirmektedir. Çünkü "Türkiye'nin güvenliği Kerkük'ten başlar" sözü dikkate alındığı yanı başımızda oynanan oyunun boyutlarını daha iyi anlamış olacağız.  Yaklaşık kırk yıl önce, önce nüfusun yüzde doksanı Türkmen olan Türkmen kenti Kerkük bugün tehlikeli bir oyunun içine çekilmektedir. Sistematik bir şekilde nüfus yapısı değiştirilmiştir. Ecdat zamanında huzurlu bir ortam içinde yaşayan Arap ,Türkmen, Kürt  ahali şimdi Emperyalistler ve onların uşakları eliyle düşman haline gelmişlerdir. Oyun kurucularının oyunu bozabilecek tek ülke Türkiye Cumhuriyetidir. Devletimiz sosyal siyasal ve ekonomik olarak ne kadar güçlü olursa o kadar söz sahibi olacaktır. Bize düşende bu sorumluluk ve bilinçle hareket etmektir. Günlük sosyal ve siyasal çekişmeler birliğimizi zedelemektedir. Aklıselimle hareket edip toplumsal birliğimizi sağlamlaştırmalıyız. Bu yönde yerel ve genel politikalar üretmeliyiz. Aksi takdirde Allah muhafaza bu günlerimizi ararız.

Gönül coğrafyası diye tabir ettiğimiz hiçbir bölgenin diğerinden farkı yoktur, olmamalıdır. Arakan neyse Filistin neyse Doğu Türkistan neyse Bosna neyse Musul'da odur. Kerkük'te odur. Hepsinde yaşanan zulme haksızlığa hukuksuzluğa ve insanlık dışı muamelelere karşıyız. Bu halklar ve bölgelerle ilgili her türlü ayrımcılığı da reddediyoruz. Bunu yapanlarda bu yanlıştan vazgeçsinler. İnsan olarak bu kötü fiil ve faillere karşı tavrımız net olmalıdır.

Bölgemizde oynanan oyunun farkına varalım. Gereken tedbirleri behamahal alalım. Hiçbir bedel ödemeden rahat ve huzur bekleyemeyiz.

Kerkük için kamuoyu oluşturma adına üzerimize düşeni yapmak tarihi, vicdani ve insani görevimizdir. Oradaki kardeşlerimizde kendilerini yalnız hissetmesin. Canımız, malımız ve ruhumuzla yanlarındayız. Allah’ın izniyle kıyamete kadar var olacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kıymetli yöneticileri gücü nispetinde tüm mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam edecektir.

Hiç kimse ümitsizliğe kapılmasın bu aziz millet var oldukça "KERKÜK TÜRKTÜR TÜRK KALACAKTIR “diyor, selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Tarih : 22.09.2017 - Cuma

Saat : 20:00 

Yer : Akçakuzu Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği

Adres : Karanfil Cd. 939. Sk.14/A Gölbaşı - Ankara

Ali İhsan Güçlü Akçakuzu Eğitim kültür ve Sanat Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı